Майже дві тисячі звернень надійшло на гарячу лінію психологічної допомоги для ветеранів Lifeline Ukraine за номером 7333

Майже дві тисячі звернень надійшло на гарячу лінію Lifeline Ukraine («Лінія життя України») з психологічної допомоги для ветеранів АТО/ООС і членів їхніх родин. 24 години сім днів на тиждень за номером 7333 професійні психологи та підготовлені ветерани надають підтримку тим, хто її терміново потребує.

Про це АрміяInform розповіла партнер проєкту — програмна директорка Фонду «Східна Європа» Наталія Слинько.

— Ця лінія в нас почала працювати 14 жовтня — на День захисника України. Наразі цю гарячу лінію технічно підтримують три національні оператори мобільного зв’язку. Я закликаю тих, хто потребує професійної психологічної допомоги, звертатися по неї за номером 7333 — це реально працює. Цей проєкт створювали за аналогією до подібних гарячих ліній в інших країнах, і міжнародний досвід довів свою ефективність. Це працює — кожен сам вирішує чи підійняти слухавку в тому стані, в якому він перебуває, чи розв’язувати свої внутрішні проблеми в інший спосіб, — зазначила Наталія Слинько

За її словами, в основі психологічної підтримки використано підхід «рівний – рівному», тобто ветерани, що пройшли відповідне навчання, працюють як професійні оператори кол-центру. Саме вони є вхідною точкою контакту для людей, які шукають допомоги.

За інформацією фахівця проєкту Lifeline Ukraine Марії Захарченко, станом на 13 березня до кол-центру надійшло 1907 звернень.

Lifeline Ukraine — це національна професійна телефонна лінія підтримки з питань запобігання суїцидам і профілактики психічного здоров’я.

Проєкт впроваджений Фондом «Східна Європа» в партнерстві з БО «БФ «Лінія життя України» (LifeLine Ukraine) та працює за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Компанія Lifeline Ukraine була заснована Полом Найландом, ірландським письменником і коментатором, який 16 років проживає в Україні. Проєкт був ініційований за наполяганням Міністерства охорони здоров’я України та виконувача обов’язків Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Проєкт також підтримують Міністерство у справах ветеранів і Міністерство соціальної політики.