МАЙОРУ ЗСУ ОГОЛОСИЛИ СУВОРУ ДОГАНУ ЗА КРИТИКУ ЗЕЛЕНСЬКОГО

Командувач Сухопутних військ України Олександр Сирський оголосив одному з майорів ЗСУ сувору догану за “повідомлення негативного характеру” в соцмережі про президента України Володимира Зеленського. Два аркуші відповідного наказу, датованого 23 січня 2020 року, опублікував у фейсбуці в четвер, 30 січня, відомий блогер і учасник бойових дій Олександр Погребиський.

Нам вдалося розшукати «пост» того майора. Наводимо його повністю «мовою оригіналу»:

«Пане президент!

Вы стремительно двигаетесь к тому, что после вашей каденции половина украинцев, завидя вас на улице, наплевав на все меры приличия, от души искренне будут тыкать в вас пальцем и смеясь кричать:«Аааа, ну ты и лошара! Даже мой ребенок справился бы с управлением страны лучше!»

Думаю именно это, на самом деле вас ждет после вашего президентства. У меня нет к вам никакой эмоции кроме брезгливости и презрения: вы вызвались управлять страной в такое критическое для нее время и провалились.

Я действительно считаю вас бездарным руководителем. Вы бездарь. Уже очевидно, что у вас не получилось. И не могло получиться. Не могло, потому что нельзя из ничего сделать что-то.

Вы все еще играете для нас всех роль в которой вы все понимаете и знаете, что вы держите все под контролем и что у вас все обязательно получится, но мы уже не верим. «По Станиславскому» и по житейски – НЕ ВЕРИМ! У нас есть глаза и мозги, чтобы понять, что все это большой фарс или, по криворожски – понты. За маской президента Зеленского – пустота.

Зеленский, уходи в отставку, не опускай за собой вслед еще и страну. Остановись! У тебя не вышло. Еще не поздно, отдав штурвал другому, улыбнувшись сказать: «Ну не получилось» и спокойно вернуться на сцену. ВОВА – УХОДИ! НАМ УЖЕ С ТОБОЙ ВСЕ ПОНЯТНО!»

 

У відомчому наказі зазначається, що негативний допис про президента у соцмережі від військовослужбовця спричинив ціле службове розслідування. “Встановлено, що внаслідок низького рівня дисципліни та неналежного дотримання вимог статутів ЗСУ офіцер відділу

інформаційної протидії оперативного управління штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ 14 січня 2020 року опублікував на своїй сторінці у соцмережі Facebook повідомлення негативного характеру на адресу президента України Володимира Зеленського, в якому висловив невдоволення результатами роботи президента на займаній посаді із закликом залишити посаду“, – йдеться у наказі. Відтак, аби “не допустити подібні випадки”, наказом командувача Сухопутних військ на офіцера накладено дисциплінарне стягнення – оголошено сувору догану.

У  ефірі “Прямого” Олександр Погребиський заявив: “Я взагалі не розумію причин цієї догани, адже законних причин, зважаючи на Статут збройних України, зважаючи на накази Міністерства оборони, немає, для того, щоб по таким причинам виносити військовослужбовцям догани.

Тут може бути, скоріше за все, і він присутній – політичний мотив, який вже з ветеранів і волонтерів перейшов на діючих військовослужбовців. І долучають вже безпосередньо і керівництво ЗСУ до цієї боротьби”, -за явив він.

Погребиський підкреслив, що у Статуті ЗСУ не заборонено військовослужбовцям користуватися соцмережами і висловлювати прилюдно там свої думки.

Сувора догана, яку оголосили офіцеру Збройних сил України за критику діяльності президента Володимира Зеленського, суперечить Статуту ЗСУ і наказам Міністерства оборони, а тому є просто зухвалим наступом на свободу слова у нашій країні.

“Друге – існує наказ Міністерства оборони, в якому йдеться про те, що військовослужбовцям забороняється говорити про те, що вони військовослужбовці Збройних сил України на своїх сторінках у соціальних мережах. Але це не забороняє їм жодним чином висловлювати свої думки стосовно діючої влади. Тому ця догана була оголошена військовослужбовцю всупереч взагалі статуту, всупереч наказам Міністерства оборони”, – додав ветеран АТО.

“Ми будемо підтримувати цього військовослужбовця і будемо його захищати. Адже такого нападу на свободу слова, на військових, які його захищали всі останніх шість років ще не було”, – підсумував О. Погребиський.

 

За матеріалами ІНФОРМАТОР