Майор ЗСУ, який розкритикував Зеленського, написав рапорт про відставку

Майор ЗСУ Роман Ковальов, який раніше отримав догану за критику президента України Володимира Зеленського, написав рапорт про відставку.

Рапорт було подано 5 квітня 2020 року на ім’я Командувача Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенанта Олександра Сирського.

Нагадаємо, що все почалося з того, що офіцеру ЗСУ, майору Роману Ковальову оголосили сувору догану за пост із критикою на адресу президента Володимира Зеленського.

Виявилося, що конфлікт між ними спалахнув ще у серпні 2019 року. Тоді глава держави навіть обізвав військовослужбовця “тріплом”.

Після цього Ковальов вирішив звернутися до суду, заявивши, що його обмежують у правах і свободах як громадянина.

Позов стосується порушення права на свободу слова командувачем сухопутними військами, генерал-лейтенантом Олександром Сирським.

Незабаром офіцер розповів, що після цього скандалу командування Сухопутних військ ЗСУ посилило на нього тиск.

Крім того, Роман Ковальов опублікував у соцмережі документ, сам факт опублікування якого розглядається як підстава для обмеження військовослужбовцям ЗСУ доступу до соціальних мереж.

Офіцер подякував українцям за підтримку, однак зізнався, що, незважаючи на це, “скандал” тільки набирає обертів, адже командування вдається до тиску не тільки на нього, а й на його побратимів.

Також Ковальов розповів, що після скандалу з доганою він потрапив у госпіталь, де медики спробували підробити дані про його самопочуття і виписали завчасно.

28 лютого він прийшов поговорити з начальницею кардіоревматології Галиною Спаською і хотів записати їхню розмову на телефон. Однак начальник юридичної служби госпіталю підполковник Андрій Кузьминець забрав у Ковальова телефон і перейшов на погрози з рукоприкладством.

Крім усього стало відомо, що Ковальова хочуть перевести на нижчу посаду, яка не відповідає рівню його підготовки.

Як бачимо, боротьба за права, передбачені Конституцією України, завершилася написанням рапорта на звільнення 05 квітня 2020 року.

Копію документа ексклюзивно публікує OBOZREVATEL.

“У період з 15.01 по 20.01. 2020 року за вашим наказом №29 від 15.01.20 з метою з’ясування причин та обставин висвітлення мною в соцмережі Фейсбук повідомлення негативного характеру на адресу президента України було призначено службове розслідування, що є порушенням моїх прав і свобод” , – йдеться у документі.

Також Ковальов зазначив, що його не ознайомили з підставами проведення службового розслідування, а потім він не був ознайомлений з актом службового розслідування.

“Вашим наказом №46 від 23.01.2020 року за висвітлення мною в соцмережі Фейсбук, повідомлення негативного характеру на адресу президента України було накладено дисциплінарне стягнення “сувора догана”, що було порушенням моїх прав і свобод, гарантованих ст. 34 Конституції України”, – зазначено у рапорті.

Ковальов повідомив, що за підсумками атестації 2019 року він отримав оцінку “добре” і був рекомендований на просування по службі на вищу посаду і зарахований у резерв. Та попри це його перевели на посаду нижче, що порушило умови контракту з Міноборони.

Також всупереч контракту під час перебування в Головному військовому госпіталі Києва лікар йому відмовив у допомозі, ігноруючи його скарги на стан здоров’я.

Крім того, Ковальов додав, що у Командування ЗСУ є усна вимога, що субота є робочим днем, що порушує умови контракту.

До того ж за 10 місяців контракту з військової форми йому видали тільки кашкет і пару берців. Ковальов наголосив, що за час несення служби йому так і не видали посвідчення офіцера ЗСУ.

 

 

Рапорт про відставку Ковальова
Рапорт про відставку Ковальова
Рапорт про відставку Ковальова
Рапорт про відставку Ковальова
Рапорт про відставку Ковальова