Лівійський фронт: запеклі бої тривають

Ще зовсім недавно найманці Хафтара штурмували столицю країни і готувалися до її захоплення, але після втручання Туреччини ситуація різко змінилася.

Перекидання в Лівію ударних турецьких БПЛА змінила баланс сил між протиборчими сторонами на користь визнаного ООН уряду національної згоди (ПНС), пише в зв’язку з цим французька Le Monde.

«Очолювані Хафтаром збройні формування на сходу Лівії несуть відчутні втрати. Активна підтримка Анкари дозволила зупинити наступ сил Хафтара під Тріполі. Всі спроби захопити лівійську столицю, не мають успіху з квітня минулого року », – пише видання.

«Баланс сил в Лівії почав змінюватися на початку 2020 року. Раніше в повітряному просторі Лівії домінували Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ). Однак завдяки турецьким БПЛА і установкам ППО, сили Хафтара не в змозі завдавати шкоди силам ПНР з повітря », – зазначив виданню науковий співробітник Німецького інституту міжнародних відносин і безпеки в Берліні Вольфрам лахерія.

Газета пише, що підтримка Туреччини сформувала «нову стратегічну обстановку» в Лівії, а Хафтар перейшов від наступальної, до оборонної війни.

Газета нагадує, що в листопаді минулого року Лівія і Туреччина підписали Меморандум про взаєморозуміння в сфері безпеки і оборони, в той час як Хафтар отримує військову і фінансову підтримку від багатьох країн, включаючи Росію, ОАЕ, Йорданії, Єгипту, Франції і Саудівської Аравії.