Китай постачає до росії товари подвійного призначення – Politico

  Згідно з документами, отриманими Politico, “прості росіяни” замовили сотні тисяч бронежилетів і шоломів китайського виробництва, які важко назвати “товари подвійного призначення”. Це свідчать про те, що КНР, попри всі “заклики до миру”, сприяє затягуванню конфлікту через постачання знайної кількості хоч і нелетального, але птрібного для ведення бойових дій обладнання до росії, пише Politico.

  Згідно з митними документами, російські покупці задекларували купівлю на сотні тисяч бронежилетів, шоломів, дронів і тепловізорів виробництва “Shanghai H Win”. Придбані товари, перераховані в документах, збігаються з тими, що представлені в онлайн-каталозі компанії.

  Крім того, росіяни пидбали в Китаї безпілотники, які можна використовувати для наведення артилерійського вогню, скидання гранат, та тепловізійні оптичні приціли, зазначає видання.

  Цього року росія вже імпортувала з Китаю безпілотників на суму понад 100 мільйонів доларів – у 30 разів більше, ніж Україна. А китайський експорт до рф керамічного компонента, який використовується в бронежилетах, збільшився на 69% ( на $225 млн), тоді як до України скоротився на 61% і склав лише $5 млн, свідчать дані китайської та української митниць.

  “Цілком очевидно, що Китай, попри всі свої заяви про те, що він є нейтральноб стороною під час конфлікта, насправді активно підтримує позиції РФії в цій війні”, – заявила Хелена Легарда, – провідний аналітик, що спеціалізується на оборонній та зовнішній політиці КНР в Інституті вивчення Китаю “Меркатор”.

  Потрібно зазначити, що російські компанії одноголосно заперечують придбання обладнання у Китаю через побоювання західних санкцій. Після того, як у березні видання POLITICO повідомило, що російська компанія “Техкрим” імпортує китайську штурмову зброю, декларуючи її як “мисливські рушниці”, Сполучені Штати запровадили проти неї санкції.

Часопис війни – 516 доба (КАРТИ)

  Згідно з нещодавнім аналізом Інституту KSE, аналітичного центру, афілійованого з Київською школою економіки, понад 60% імпортованих критично важливих компонентів російської зброї, знайдених на полі бою, мають деталі, вироблені американськими компаніями.

  Це питання підняв держсекретар США Ентоні Блінкен під час свого візиту до Пекіна минулого місяця. Керівництво КНР його запевнило, що “не надає і не буде надавати летальну зброю РФії для війни в Україні”. Блінкен, однак, “висловив занепокоєння” тим, що китайські фірми можуть надавати технології, які росія сама може використовувати для виробництва зброї.

  Країни Заходу в цій ситуації теж мало що можуть вдіяти, щоб змусити Пекін припинити постачання продукції подвійного призначення до Росії. А от США мають реальну можливість накласти повну заборону на транзакції в доларах, як це було зроблено Вашингтоном, коли він запровадив санкції проти Ірану за його таємну ядерну програму.

  ЄС, з одного боку, не має такої потужної санкційної зброї, оскільки євро набагато менш поширений на світових ринках. З іншого – в ЄС не поспішають із заровадженням санкцій. У своєму останньому пакеті санкцій проти росії минулого місяця ЄС склав список із семи китайських компаній, яким не можна дозволяти торгувати з блоком. Але після “розмов” із Пекіном Брюссель виключив чотири компанії із санкційного списку.

P.S. Виробництво боєприпасів yf Росії за минулий місяць перевищило показники випуску за весь минулий рік, заявив міністр промисловості та торгівлі Денис Мантуров.  Це було б неможливо, якби Світ і наші союзники повною мірою дотримувались би режиму санкцій щодо російської економіки і вчасно, а не по чайній ложці, надавали зброю українцям.

НАГАДУЄМО:

Ця війна нам показала, що завжди потрібно розраховувати тільки на себе, – нардеп Гончаренко