Китай не постачає зброю росії, але вона якимось чином там опиняється

  Тиждень тому поблизу Слов’янська українські бійці збили модернізований і озброєний безпілотник китайського виробництва Mugin-5, інформує CNN. БПЛА, який прямував у напрямку України, поблизу міста Слов’янськ, виявили бійці ЗСУ. Як розповів один з військових, БПЛА летів на дуже низькій висоті, що було достатньо, щоб збити його з автомата.

  Коли дрон “приземлився”, вдалося з’ясувати, що це був Mugin-5 – комерційний безпілотник, виготовлений у портовому місті Сямень на східному узбережжі Китаю. За словами спеціалістів, ці БПЛА відомі як “дрони Alibaba”, оскільки вони були доступні для продажу за ціною до 15 000 доларів на китайських вебсайтах, включаючи Alibaba і Taobao.

  Компанія Mugin Limited підтвердила CNN, що це був безпілотник їх виробництва, назвавши інцидент “дуже сумним”. Компанія Mugin Limited заявила, що “засуджує” використання своєї продукції під час війни, і заявила, що припинила продаж продукції на росію та в Україну від початку війни.

  Протягом 2022 року кілька китайських компаній, включаючи одну, пов’язану із владою КНР, відправили російським підприємствам тисячу штурмових гвинтівок та інше обладнання, яке може бути використане у військових цілях – зокрема деталі безпілотників та бронежилети, пише Politico.

  Хоча митні та торгові дані не свідчать про те, що Пекін продає Москві велику кількість зброї спеціально для підтримки її військових зусиль, вони показують, що Китай постачає російським компаніям обладнання “подвійного призначення” і водночас “закликає сторони до діалогу”.

НАГАДУЄМО:

Китай, іран та рфія проводять військово-морські навчання в Оманській затоці