Курсантів Академії Нацгвардії тренує майстер спорту міжнародного класу

Володимир Катихін, який отримав світове визнання, та має статус майстра спорту зі змішаних єдиноборств тренує фізичну підготовку майбутніх офіцерів Національної гвардії України.

 

«Віра у себе зробить вас сильніше» – постійно повторює курсантам викладач кафедри фізичної підготовки та спорту молодший лейтенант Володимир Катихін.

З недавнього часу він викладає майбутнім офіцерам-гвардійцям в Національній академії НГУ.

«Вмотивовані, енергійні  та не шкодують власних сил на розвиток», – таке було враження під час першого знайомства майстра спорту з курсантами.

Військову кар’єру Володимир Катихін розпочав три роки тому, досвідчений спортсмен проходив службу на посаді інструктора з фізичної підготовки та спорту в одній із військових частин Нацгвардії. Крім того, Володимир має багатий досвід роботи тренером у Харківському спортивному клубі змішаних єдиноборств «Центуріон». Його вихованці вже займали призові місця на Чемпіонаті України з ММА та показали досить високі результати на Чемпіонаті Європи у Німеччині.

Заняття тайським боксом надало можливість Володимиру Катихіну побачити не тільки Україну, а й світ. Він виконав норматив на майстра спорту з тайського боксу, був на міжнародних змаганнях, вдалося поїхати на Чемпіонат Європи в складі збірної України, та найголовнішою вважає поїздку на Чемпіонат світу в Таїланд у 2008 році. Саме цього року Володимир Катихін отримав світову першість, здобувши перемогу на батьківщині тайського боксу.

Володимир Катихін звісно, що вимогливий, але під час занять з гвардійцями намагається акцентувати увагу не тільки на професійних, але й людських якостях.

«Наші заняття розподіляються на три частини: підготовча, основна і заключна. В першій, робимо розминку м’язів, наприклад за допомогою гімнастичних вправ на гнучкість. Також запускаємо всю серцево-судинну систему. Можемо відпрацьовувати різноманітні прийоми рукопашного бою, комбінації ударів. Потім настає черга для заключної частини, під час якої треба заспокоїти свій пульс та звести навантаження до мінімуму. Завжди проводимо аналіз тренувань та обговорюємо враження», – розповідає викладач Володимир Катихін.

Володимир переконаний, що позитивних результатів можна досягнути лише за рахунок посиленої підготовки та повної самовіддачі, тож під час тренувань з курсантами намагається розставити правильні пріоритети.

«В Академії є унікальна можливість влітку проводити заняття у навчальному центрі. Саме тут більше уваги приділяємо біговим та кросовим підготовкам, намагаємося збільшити силові показники курсантів, – наголошує Володимир. – Я бачив нові методики фізичних тренувань по всьому світу, багато інформації черпаю з інтернету, переглядаю майстер-класи знаменитих викладачів, тож маю багатий досвід і намагаюся його правильно застосувати у роботі з майбутніми офіцерами».

 

Відділ міжнародних зв’язків, інформації і комунікації НА НГУ