Криваві протести у Франції напередодні саміту НАТО в Литві

  Протести” у Франції спалахнули вночі 28 червня 2023 року під Парижем після того, як поліцейський застрелив 17-річного юнака. Підліток, який перебував за кермом автомобіля, відмовився зупинитися на вимогу дорожньої поліції, внаслідок чого і загинув.

  Після інциденту заворушення поширилися на кілька міст Франції. За останні дні в країні було розгромлено десятки магазинів, спалено близько 2000 автомобілів. Понад 200 поліцейських отримали поранення. За офіційними даними, до ранку 01 липня було затримано понад 1300 осіб.

  І, схоже, заостанні кілька днів протести продовжують набирати обертів. У протестувальників з’явилася вогнепальна зброя. Заворушення переросли у вбивства та повний хаос у французьких містах. Протестувальники атакували будинок міського голови Парижа, у передмісті Лʼаї-ле-Роз, і ледь не вбили його родину, повідомило France 24.

  Спочатку зловмисники протаранили будівлю на авто, а потім підпалили машину. В цей момент дружина та двоє дітей “градоначальника” спали. Коли вони почали тікати, бунтівники закидали подвірʼя фаєрами — дружина мера та одна його дитина отримали поранення.

НАТО варто не повторювати помилку Ангели Меркель, яка призвела до війни в Європі

  У Марселі (Франція) протестувальники пограбували магазин зброї. Поліція застосувала сльозогінний газ і вела вуличні бої в центрі міста. В Ліоні спалили поліцейський відділок. У місті Монтаржі у Франції обрушилася одна з будівель, яку раніше підпалили протестувальники.

 У Парижі посилили охорону поблизу Єлисейських полів. Фасади магазинів забили дошками, щоб зменшити кількість пограбувань.  Мітингувальники відчинили більшість кліток у місцевому зоопарку та випустили звідти тварин. Тепер, крім палаючих машин та агресивних людей на вулицях міста можна побачити зебр, коней, левів та мавп замість туристів. 

  Придушити заворушення намагаються 45.000 поліцейських. Станом на 1 липня було затримано понад 1300 учасників різних заворушень.406 таких затримань припадає на Париж і його передмістя, повідомило CNN.

  Президент Франція Емманюель Макрон вирішив поки не запроваджувати надзвичайний стан в країні. Він  мав здійснити візит до Німеччини 2-4 липня, але через поточну ситуацію він вирішив відкласти його. Також, раніше він був змушений завчасно залишити саміт ЄС у Брюсселі.

  Протести почали стихати після поховання 17-річного Наеля, якого застрелив поліцейський, пише The Guardian.

НАГАДУЄМО:

У Молдові активізувалася російська агентура