Круїзний лайнер з українським екіпажем потопив корабель ВМС Венесуели у Карибському морі (Відео)

Інцидент, про який піде мова, стався рано вранці 30 березня біля берегів Венесуели. Різні джерела видають різні версії події. На наш погляд найправдоподібніша виглядає наступним чином: венесуельські військові моряки намагалися захопити мирного перевізника туристів.

Невеличкий, 125-метровий круїзний лайнер “RESOLUTE” (“Резолют”), який йшов курсом з Буенос-Айреса (Аргентина) в порт невеликого острова Кюрасао (Нідерландські Антильські острови). У нейтральних водах навпроти узбережжя Венесуели раптом отримав наказ від венесуельського сторожового корабля військово-морських сил Венесуели “NAIGUATA”(“Наігуата”) змінити курс і рухатися в один з портів «боліваріанської республіки».

Капітан, який родом з Одеси, не підкорився явно незаконним вимогам венесуельців і продовжив рухатись своїм курсом. Венесуельський “прикордонник” зробивши кілька попереджувальних пострілів, які теж не подіяли на капітана і команду, пішов з круїзним лайнером “RESOLUTE” на зближення.

На відео видно, як “сторожовик” ВМС Венесуели “NAIGUATA” «здійснює небезпечний маневр» прямо перед «бульбом» круїзного лайнера “RESOLUTE”.

 

 

За заявою власника лайнера, «військово-морський корабель на великій швидкості наблизився до правого борту під кутом 135 градусів і навмисно зіштовхнувся з круїзним судном. Корабель кілька разів ударився об правий борт, намагаючись повернути ніс лайнера в напрямку територіальних вод Венесуели. Внаслідок таких небезпечних дій венесуельців круїзний лайнер льодового класу “RESOLUTE”, який ходить під прапором Португалії, отримав незначні ушкодження, які не впливають на морехідні якості. А от корабель ВМС Венесуели “NAIGUATA” після жорстоко контакту став швидко приймати воду і невдовзі затонув».

 

Український капітан, який керував круїзним лайнером “RESOLUTE”, не став тікати, а прийняв на борт всю команду потерпілого відважного венесуельского патрульного корабля, що складалася з 44 моряків, після чого продовжив рухатись за наміченим курсом у Кюрасао.

Як повідомили португальські ЗМІ, екіпаж круїзного лайнера льодового класу “RESOLUTE”, майже повністю складається з моряків, включаючи і капітана теж, набраних крюінговою компанію в Україні.

Експерти галузі відзначають, що це вже не перший випадок спроб захоплення ВМС Венесуели іноземних кораблів. «Ця країна славиться тим, що захоплює абсолютно невинні торгові судна і екіпажі і звертається з ними як зі злочинцями в надії отримати викуп. Іноді корумповані морські прикордонники діють спільно із справжніми піратам».

У підсумку маємо мінус один корабель у ВМС Венесуели та похвалу за хоробрість і навички мореплавання українському капітану, який врятував українську команду і пасажирів від суворих випробувань «венесуельським правосуддям».

Треба наголосити, що лайнер «Резолют» здійснює човникові круїзи до узбережжя Антарктиди і є судном льодового класу. Командир венесуельського корабля, скоріше за все, цього не врахував і випадково напоровся на потужний підводний «бульб» лайнера.