Країни, в яких можна скористатися українським водійським посвідченням - Nova

Країни, в яких можна скористатися українським водійським посвідченням

Країни, в яких можна скористатися українським водійським посвідченням

  Подорожуючи за кордон на автомобілі потрібно мати на увазі, що не у всіх країнах українські водійські права надають право на користування авто. Тому у  мандрівників з’явилися питання про те, а в яких країнах можна користуватися українськими автомобільними правами, а в яких є пені обмеження. Про це розповідається в матеріалі Auto.Bigmir.

 

  У Європі українські національні права у вигляді пластикової карти (рожеві, жовті та блакитні) діють в тих країнах, які підписали Віденську конвенцію про дорожній рух. Старі права у формі «книжечки» діють тільки на території нашої країни.

 

Країни-підписанти Віденської конвенції:

 

Європа:

Австрія, Білорусь, Бельгія, Болгарія, Боснія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Герцеговина, Іспанія, Греція, Грузія, Данія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Македонія, Польща, Португалія, Республіка Молдова, Росія, Румунія, Сан-Марино, Монако, Норвегія, Словаччина, Словенія, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Естонія, Швейцарія, Швеція, Югославія (Сербія)

 

Азія:

Бахрейн, Ізраїль, Індонезія, Іран, Казахстан, Кувейт, Пакистан, Республіка Корея, Таджикистан, Таїланд, Туркменістан, Узбекистан, Філіппіни,

 

Америка:

Багами, Бразилія, Венесуела, Гайана, Коста-Рика, Куба, Мексика, Нігер, Уругвай, Чилі, Еквадор.

 

Африка:

Гана, Заїр, Зімбабве, Кот-д’Івуар, Марокко, Сейшельські острови, Сенегал, ЦАР, ПАР.

 

Також водійські права України діють в країнах, які підписали Женевську конвенцію. Але в цих країнах у водія можуть попросити пред’явити ще й міжнародні права. Їх можна отримати в сервісних центрах МВС тільки як доповнення до звичайної пластикової картки.

 

У країнах-підписантах Женевської конвенції водіям знадобляться національне посвідчення водія і доповнення у вигляді міжнародних прав.

 

Країни-підписанти Женевської конвенції:

 

Європа:

Албанія, Андорра, Ватикан, Гібралтар, Ірландія, Ісландія, Мальта, Нідерланди.

 

Азія:

Бангладеш, Гонконг, Індія, Йорданія, Камбоджа, Кіпр, Киргизія, Китай, Лаос, Ліван, Малайзія, Сінгапур, Сирія, Тайвань, Туреччина, Японія.

 

Америка:

Аргентина, Беліз, Гаїті, Гватемала, Гренада, Домініканська Республіка, Канада, Парагвай, Перу, Сан-Люція, Сент-Вінсент і Гренадіни, США, Тринідад і Тобаго, Ямайка.

 

Австралія та Океанія:

Австралія, Західне Самоа, Нова Зеландія, Нова Каледонія, Папуа-Нова Гвінея, Фіджі, Французька Полінезія,

 

Африка:

Алжир, Бенін, Ботсвана, Гамбія, Єгипет, Конго, Лесото, Мавританія, Мадагаскар, Малаві, Малі, Намібія, Руанда, Свазіленд, Сьєрра-Леоне, Танзанія, Того, Туніс, Уганда.

 

  Якщо ви не знайшли в переліку країну, яку збираєтесь відвідати, то скоріше за все вона не є підписантом жодної Конвенції. В таких країнах визнають тільки місцеві національні права й українським водіям доведеться або відмовитися від машини, або докласти зусиль для отримання місцевого водійського посвідчення.

 

  Щоб взяти за кордоном автомобіль на прокат, водієві необхідно надати закордонний паспорт та автомобільні права. Видати Вам авто на підставі тільки водійських прав не зможуть, бо у багатьох країнах Світу водійське посвідчення не є документом,  що засвідчує особу.

 

  Щоб отримати міжнародні права, потрібно звернутися в сервісний центр МВС і надати:

  • копії водійських прав,
  • фотографії 3,5 на 4,5 на матовому папері.

 

  Вартість послуги може відрізнятися і це залежить від того, на який термін вам вони знадобляться. Оформлення міжнародних прав займає близько тижня. Іспити вам перездавати непотрібно.

 

Василина Нещеретна, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

 

http:///posvidchennia-chlen-sim-i-zahybloho-bude-vydavatysia-ditiam-zahybloho-pomerloho-veterana-viiny-pislia-dosiahnenni-14-richnoho-viku/
Поділитися: