Контроль над ЗСУ: ВР змінила систему управління законом 4210 – Nova

Контроль над ЗСУ: ВР змінила систему управління законом 4210

Парламент ухвалив у першому читанні законопроект №4210 з метою посилити демократичний цивільний контроль над ЗСУ.

 

У документі приділено значну увагу підзвітності у сфері безпеки і оборони як порядку взаємовідносин між посадовими особами або органами державної влади. Чітко розмежовано повноваження Міністра оборони та Головнокомандувача ЗС України, з чим, як показав попередній період, виникало чимало складнощів на практиці.

 

Законом встановлено і перелік осіб, яким надано контроль над ЗСУ. Головнокомандувач Збройних Сил України є вищою військовою посадовою особою в державі, яка відповідає за готовність Збройних Сил України до виконання покладених завдань та їх розвиток, а також застосування Збройних Сил України. Головнокомандувач ЗС України підпорядкований, підконтрольний та підзвітний Міністру оборони. Його призначає на посаду та звільняє Президент України за поданням очільника військового відомства. 

 

Читайте також:

 

У Харкові ветерани мітингували за тероборону

 

На посади Міністра оборони України та його заступників не можуть бути призначені особи, в яких після звільнення з військової служби минуло менше ніж 5 років. У такий спосіб запроваджується принцип країн НАТО, який нівелює суб’єктивні чинники, які погіршували демократичний цивільний контроль над ЗСУ.

 

З метою посилення демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України в законопроекті розмежовано поняття «керівництво», «військове керівництво» та «управління військами (силами)».

 

Окрім цього, у межах конституційних повноважень Президента України щодо здійснення контролю за діяльністю сектору безпеки і оборони закріплено його право щодо погодження кандидатур для призначення іншими суб’єктами на посади військового командування рівня командувача військ (сил).

 

Читайте також:

 

З 1 березня підвищать грошове забезпечення військовослужбовцям ЗСУ, Нацгвардії та ДПСУ

 

Також акти Міністерства оборони України, які видають з питань оборони стають обов’язковими для всіх органів виконавчої влади. Окрім цього нардепи посилили парламентський контроль щодо заслуховування Міністра оборони перед його призначенням на посаду.

 

Нагадаємо:

 

http:///v-odesi-deputat-oblrady-obizvav-teroboronu-bandformuvanniam-video/
Поділитися: