Кому вигідне загострення стосунків між Вірменією і Азербайджаном?

Щонайменше четверо азербайджанських військових загинули внаслідок бою між військовими Вірменії та Азербайджану, який відбувся в неділю.

Інцидент стався на азербайджано-вірменському кордоні. Це далекуватовід зони конфлікту двох країн в районі Нагірного Карабаху – непідконтрольної уряду Азербайджану території, де створена невизнана Нагорно-Карабахська республіка, яку підтримує Вірменія. У Баку цю територію вважають окупованою Вірменією і на лінії розмежування з НКР часто бувають сутички.

Через інцидент на кордоні Вірменія і Азербайджан звинуватили один одного в провокації в Товузському районі. Обидві сторони зазнали втрат.

Про це повідомляє ВВС Україна

За даними Баку, важке бойове зіткнення відбулося на Ходжавенд-Фізулінському напрямку фронту.

За версією азербайджанських військових, вірменські сили вночі зробили “спробу широкомасштабного прориву на позиції азербайджанської армії”.

“Противник намагався опанувати стратегічні висоти. Азербайджанські військовослужбовці змусили вірменську сторону відступити з втратами. Збройні сили Азербайджану також зазнали втрат”, – повідомили в міноборони Азербайджану.

У Вірменії стверджують, що повідомлення про “атаки” вірменської сторони неправдиві.

“Уже протягом кількох днів військово-політичне керівництво Азербайджану загострює ситуацію на лінії зіткнення карабаських та азербайджанських військ і поширює дезінформацію”, – заявили в міноборони Вірменії.

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією через Нагірний Карабах почався 1988 року, коли населена переважно вірменами Нагірно-Карабаська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР.

Як відзначили в Єревані, “вірменська сторона дотримується режиму припинення вогню і закликає азербайджанську сторону утримуватися від кроків в напрямку подальшого загострення ситуації”.

Керівництво невизнаної Нагірно-Карабаської республіки, в свою чергу, звинуватило азербайджанську сторону в дезінформації.