Комплексна підтримка ветеранів: новий проєкт у Миколаєві

У Миколаєві, станом на 14 червня, реалізується проект “Психосоціальна підтримка ветеранів, які перебувають на лікуванні в госпіталі”. Ця ініціатива, впроваджена ГО “Центр соціально-психологічної реабілітації Миколаївщини” у партнерстві з обласним клінічним госпіталем ветеранів війни та Центром підтримки ветеранів війни, розпочалась у травні 2024 року. Ветеранам надає допомогу кейс-менеджер.

Про це повідомляє Суспільне, посилаючись на етер «Українське радіо.Миколаїв».

Керівниця ГО “Центр соціально-психологічної реабілітації Миколаївщини” Олеся Ольшевська зазначає, що ветерани мають змогу вирішувати свої соціальні, юридичні та побутові питання, перебуваючи на лікуванні або реабілітації в обласному госпіталі ветеранів війни.

“Ми вже бачимо результати роботи клінічного менеджера на базі госпіталю. За шість місяців ми зможемо оцінити важливість цієї роботи і пропонувати впровадження таких посад на постійній основі в інших лікарнях і госпіталях”, – розповідає Олеся Ольшевська.

Основна мета – зробити перебування ветеранів у госпіталі більш комфортним.

Як кейс-менеджер допомагає ветеранам

Основне завдання клінічного кейс-менеджера – спілкуватися з ветеранами та відстежувати їхні потреби. Ветеран отримує допомогу у вигляді дорожньої карти, що включає соціальні та психологічні питання, перенаправлення до спеціалістів, юридичні консультації тощо, пояснює Олеся Ольшевська.

На даний момент посада кейс-менеджера забезпечується проєктом. Якщо після його завершення буде виявлено високу затребуваність, можливе її введення на постійній основі.

Перше заняття з ветеранами, арттерапія, вже відбулося. Протягом шести місяців будуть проведені різні заходи для підтримки ветеранів. На заняттях уникають обговорення травматичного досвіду, зосереджуючись на пошуку ресурсності, додає Олеся Ольшевська.

Віктор Мойсеєв, директор Миколаївського міського центру підтримки ветеранів війни, розповідає, що вони використовували досвід Центру психічного здоров’я та реабілітації “Лісова поляна” МОЗ України для покращення доступу ветеранів до якісних послуг.

“У нашій установі та шпиталі працюють менеджери, юристи та психологи. Це дозволяє ветеранам та їхнім родинам отримувати необхідні послуги без потреби кудись їздити. Психолог проводить заходи, спрямовані на підтримку ветеранів, щоб вони відчували, що їх не залишили наодинці”, – каже Віктор Мойсеєв.

Перспективи реалізації проекту

Ефективність проекту буде оцінюватись за кількістю звернень та наданих юридичних і психологічних консультацій. Якщо донори побачать його користь, а керівництво обласного шпиталю підтримуватиме цю ініціативу, можна буде звернутись до місцевих органів влади для введення постійної посади, пояснює Віктор Мойсеєв.

Наталія, кейс-менеджер проекту, розповідає, що ця діяльність їй близька, оскільки вона є матір’ю учасника бойових дій.

“Моя робота передбачає вміння слухати, співпереживати та розуміти потреби пацієнтів. Я намагаюся допомогти кожному, хто звертається, і пропускаю їхні проблеми через свою душу та серце”, – каже Наталія.

Вона також зазначає, що часто проблеми потребують втручання спеціалістів вузького профілю, і вона допомагає перенаправити до інших медичних закладів та контролює процес надання допомоги.

• Проект “Психосоціальна підтримка ветеранів, які лікуються в госпіталі” реалізується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. 

• З травня 2024 року в Миколаєві також впроваджено проект “Фізична та психологічна реабілітація ветеранів: посилення ролі родин”.