Командування НАТО провело секретну нараду

    На польсько-українському кордоні командування НАТО провело секретну нараду за участю головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Нарада тривала тривали майже п’ять годин. На ній обговорили “перезавантаження військової стратегії Києва” на тлі повільних темпів контрнаступу, повідомляє The Guardian.

  Оцінюючи можливість продовження бойових дій у 2024 році, адміністрація Байдена розглядає декілька нових важливих варіантів посилення підтримки України, пише оглядач The Washington Post Девід Ігнатіус.

  У Вашингтоні все більше підтримують пропозицію про постачання касетних боєприпасів, які запускаються за допомогою ракет. Це допоможе завдавати більш глибоких ударів, ніж артилерійські снаряди. 

  США також активно працюють над створенням українських збройних сил майбутнього, які могли б стримувати росію. “Частиною цієї роботи стануть літаки F-16, які почнуть надходити за кілька місяців. Але американські офіційні особи спільно з союзниками працюють і над багатьма іншими системами озброєння та навчання.

  Україна та її прихильники продовжують благати США про постачання ATACMS. Однак Пентагон опирається, тому що в США немає достатньої кількості таких ракет”, – йдеться в публікації.

  “Мабуть, найкращим прикладом у військовій історії тривалої кровопролитної боротьби з сильнішою державою, що закінчилася зрештою перемогою, була Американська революція. На цьому шляху було багато періодів деморалізації, розбирань, скарг на недостатню іноземну підтримку і часом розпачу. Але повстанці залишалися в строю, і британці врешті-решт відступили. У зв’язку з млявим контрнаступом в Україні настав сезон невдоволення, закидів з усіх боків. Але це протистояння ще далеке від завершення”, – зазначає Ігнатіус.

  Американські офіційні особи вважають, що президент Зеленський все частіше вестиме бойові дії на російській території та в окупованому Криму.

НАГАДУЄМО:

Для реалізації Зернової Угоди Росія взагалі непотрібна, – ОʼБраєн