Голова Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї НАТО, колишній воїн-атовець, а сьогодні народний депутат фракції “Слуга народу” Єгор Чернєв, на своїй сторінці у Facebook оцінив рішення Конституційного Суду про позбавлення повноважень НАЗК, як фактичне скасування антикорупційної реформи в Україні.
“Рішення про скасування статті Карного Кодексу щодо незаконного збагачення та позбавлення НАЗК повноважень йде врозріз з антикорупційною політикою держави, з нашим прагненням потрапити до когорти країн з розвиненою демократією та взагалі суперечить здоровому глузду”, – стверджує Єгор Чернєв
Він упевнений, що “Коломойський та ОПЗЖ” пішли ва-банк і намагаються знищити всі незалежні антикорупційні інститути в державі.
“Це антидержавний заколот у чистому вигляді в інтересах Коломойського та олігархів з ОПЗЖ, адже саме “За майбутнє” та ОПЗЖ зробили подання до КСУ. Вважаю, що Конституційний суд своїм рішенням втратив легітимність якщо не юридичну, то в очах народу фактичну, і це набагато важливіше. А тому його склад має бути замінений, а антикорупційна реформа відновлена. Від наших західних партнерів надходять чіткі сигнали, що Україна може втратити підтримку союзників. Адже таке рішення Конституційного суду — не випадковість”, – пише Чернєв.
“Через Конституційний суд вони визнали неконституційним створення НАБУ. Тепер вони позбавили повноважень НАЗК. Далі вони планують відмінити земельну реформу та визнати неконституційним закон про Фонд гарантування вкладів.
Головна мета зрозуміла — відвернути від України її західних партнерів, зруйнувати нашу співпрацю з МВФ та убезпечити себе від кримінального переслідування у країнах, які є нашими союзниками”, – припускає Чернєв.
Він висловив упевненість у необхідності консолідовано виступити на підтримку НАБУ та НАЗК: “…Відстояти незалежність цих органів та зберегти добрі відносини з США, ЄС та іншими нашими партнерами. І за потреби прийняти зміни до закону “Про Конституційний суд України” та самої Конституції з тим, щоб убезпечити нашу державу від свавілля продажних суддів. Якщо потрібно буде обирати між Конституційним Судом і Україною — я оберу Україну. Сподіваюся, ви також”.
Читайте також: