«Коло ветеранів»: перший всеукраїнський фестиваль ветеранської культури

«Коло ветеранів»: перший всеукраїнський фестиваль ветеранської культури

22 вересня у Києві відбувся перший фестиваль ветеранської культури «Коло ветеранів», який об’єднав військових та цивільних. Фестиваль став своєрідним містком між тими, хто брав участь у бойових діях, і тими, кого вони захищали. На заході були присутні як військові, так і цивільні. Лише серед зареєстрованих відвідувачів — понад 1500 осіб.

«Ми можемо бути різними, але нас об’єднує доволі багато речей — це наша культура, це наша національна ідентичність. Кожен охочий ветеран, цивільний міг підійти, пройти інструктаж від наших тренерів і спробувати себе у різних видах спорту», — коментує виконуюча обовʼязки директора Українського ветеранського фонду Юлія Кіріллова.

Герой України та амбасадор фонду Віталій Литвин підкреслив важливість таких заходів для розвитку ветеранської культури та виховання поваги до захисників.

«Українські ветерани зробили багато для кожного з нас, багато хто віддав своє життя заради інших. Важливо, щоб суспільство це розуміло і шанувало», — зазначив Литвин.

На ярмарку ветеранських бізнесів усі охочі мали змогу придбати вироби, виготовлені ветеранами — від вишиванок до меду й іншої крафтової продукції.

«Немає, я принаймні не зустрічав такого ветеранського бізнесу, який би не робив щось для фронту, як своєю продукцією, так і прямими донатами. Спочатку ми відшивали фліски, але це було в 22-му році, держава почала краще робити матеріальне забезпечення, відповідно, фліски — це не настільки важливе на фронті, тому ми вирішили робити дрони», — ділиться думками учасник заходу колишній контррозвідник, а тепер співзасновник бренду «Вишиваночка» Олександр Ткачук.

Подібні заходи — не лише змога відволіктися від буденних проблем, провести час разом та обмінятися досвідом, а й додатковий спосіб залучення українського суспільства до спільної комунікації.

Матеріал створено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках реалізації проєкту «Новини ветеранів: релокація та розвиток».

Поділитися: