Хотів підірвати екс-розвідника ЗСУ: у Харкові затримали колишнього нацгвардійця з півкіло тротилу.

Контррозвідка Служби безпеки України попередила в Харкові замах на вбивство одного з колишніх бойових командирів розвідувального підрозділу батальйону ЗСУ, який був організований спецслужбами РФ.

Оперативники СБУ встановили, що для скоєння злочину російські спецслужби притягнули харків’янина, який раніше проходив військову службу в Національній Гвардії України, проте був звільнений із-за компрометуючих обставин. Про це повідомив глава прес-центру СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

Завдання харків’янин отримав під час короткострокового виїзду в Росію.

Подальші його дії російські куратори погоджували через мобільний мессенджер. За вбивство колишнього командира виконавцеві було обіцяно грошову винагороду.

“Спецслужби країни-агресора планували помститися українському командирові за успішні операції проти незаконних озброєних формувань терористичних організацій “Л/ДНР”. Зокрема, була знешкоджена група офіцерів Збройних сил РФ, один з яких носив звання “Героя Росії”, – розповів Абдула.

Харків’янин готувався вчинити замах у багатоквартирному житловому будинку, де живе командир, заклавши саморобний вибуховий пристрій. Дії диверсанта створювали загрозу для життя багатьох мирних громадян.

Контррозвідники і слідчі СБУ із задіюванням бійців ЦСО “А” затримали зловмисника з вибухівкою в будинку. За оцінками фахівців, потужність вибухового пристрою складала півкілограма тротилу і наводилася в дію за допомогою радіосигналу з автомобільної сигналізації. Із-за підвищеної небезпеки вибухового пристрою під час транспортування, воно було знищене у дворі будинку без загрози для життя людей.

У рамках початого кримінального виробництва вирішується питання об повідомлення затриманому про підозру в скоєнні злочину і обранні йому застережні заходи у вигляді утримання під вартою.

Подробиці в сюжеті…