Харківські танкоремонтники модернізували 10 танків Т-80БВ та 3 танки Т-64БВ

Із початку цього року ДП «Харківський бронетанковий завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», модернізували десять танків Т-80БВ та три танки Т-64БВ.

− Вони фактично нові в порівнянні з тими розбитими танками, що прибули в наші цеха. За більшістю ТТХ танки стали ефективнішими в експлуатації, − розповів кореспонденту АрміяInform директор ДП «Харківський бронетанковий завод» Вячеслав Стрелець.

Під час кількох етапів модернізації техніка отримала нову систему навігації. Це дозволяє в режимі онлайн обмінюватись даними про місцезнаходження кожної машини на всіх ланках управління. А новий динамічний захист значно посилює рівень захищеності й ефективно протидіє більшості сучасних протитанкових засобів ураження. Причому, встановлюється у штатні контейнери.

Прицільний комплекс навідника з інтегрованим тепловізором забезпечує виявлення, розпізнавання і знищення противника вогнем 125-мм гармати. Він здатний це робити в будь-який час доби за будь-якої погоди без застосування інфрачервоних прожекторів.

Під броню встановлено і систему інформаційного сповіщення аварійної ситуації. Вона сигналізує про небезпеку в системах танка ще до виходу їх з ладу. Це дозволяє екіпажу своєчасно вжити заходів для усунення проблеми.

Відтепер зручніше керувати машиною і механіку-водію, бо сучасна телевізійна система спостереження за навколишнім середовищем дозволяє йому бачити ситуацію біля машини, дивлячись на інтегрований монітор. Так він зможе набагато ефективніше виконувати складні маневри.

−  Ще одне підприємство бронетанкового дивізіону «Укроборонпрому» своєчасно, якісно і в межах наданого бюджету виконало зобов’язання перед Міноборони. За двома державними контрактами фахівці ХБТЗ модернізували майже 100 одиниць військової техніки. Зауважу, що концерн спільно з керівниками підприємств бронетанкового кластеру вживає необхідні заходи, щоб критично важливе виробництво і ремонт для нашого війська не припинявся. За перші два місяці 2020-го підприємства концерну бронетанкового дивізіону збільшили виробництво понад удвічі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, – зазначив директор ДК «Укроборонпром» Ігор Фоменко.

− Загалом від початку бойових дій на Донбасі фахівці заводу виготовили, відремонтували чи модернізували не одну сотню бронемашин, − додав Вячеслав Стрелець.

Із запровадженням в Україні карантину вдома залишаються понад 300 співробітників підприємства зі збереженням їм 2/3 зарплати. Для них запроваджено дистанційний моніторинг стану здоров’я. Турбота про працівників заводу − на першому місці.