ХАМАС оголосив Ізраїлю війну і зайняв територію, яка перевищує сектор Газа

  ХАМАС заявили про початок так званої”великої революції” і закликали арабів, які живуть в Ізраїлі та навколо нього, до неї приєднатися. За перші 20 хвилин нападу із сектора Газа по Ізраїлю було випущено 5000 ракет. ХАМАС увірвалися до ізраїльських міст Ашкелон та Сдерот. 

  На кордоні Ізраїлю та Сектору Газа вбивають мирних жителів єврейського походження. Про це пишуть у соцмережах. З моменту початку атаки ХАМАС в Ізраїлі загинуло 200 людей. Понад 1100 поранено.

   Піхота терористів атакувала територію Ізраїлю на парапланах, пікапах мопедах та велосипедах. Ізраїльські війська ведуть бої із бойовиками  на всіх ділянках їх проникнення. 

  Було завдано удару по другій за величиною ТЕЦ Ізраїлю. Повідомляється, що в Ізраїлі з 17:00 запроваджується комендантська година. Ізраїль припиняє подачу електроенергії до Сектору Гази, – The Times of Israel. Відповідний указ підписав Міністр енергетики.

  Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант оголосив надзвичайну ситуацію у радіусі 80 км від сектора Газа.

  Рада Безпеки Ізраїлю погодила проведення наземної операції у Секторі Газа. На кордон із сектором Газа перекидаються чотири дивізії. У Газі проживає десь 3 млн людей. Щільність населення дуже висока. Буде дуже багато жертв. Населення дуже молоде. Більшість населення – 16-18 років.

   ХАМАС стверджує, що захопив у полон ізраїльського генерала Німрода Алоні у його будинку біля кордону. Бойовики викрадають не лише ізраїльтян, а й робітників, виявлених у прикордонних кібуцах. 17 громадян Непалу, які працювали на полях, захоплені в полон і вивезені до Гази. Палестинці загрожують страчувати всіх заручників, – Ignis Fatum.

В ізраїльських соцмережах з’являється все більше повідомлень про зниклих жінок. Також з’явилися кадри ізраїльських жінок у полоні палестинців. У полон беруть усіх, навіть людей похилого віку.

  Ізраїльтяни будуть у полоні доти, доки всі палестинські ув’язнені не будуть звільнені з ізраїльських в’язниць, – заявив Ісламський Джихад. ХАМАС захопив достатньо ізраїльських солдатів, щоб обміняти їх на всіх палестинських ув’язнених, які перебували в ізраїльських в’язницях (близько 7000 осіб).

  Рада безпеки Ізраїлю одноголосно схвалила проведення наземної операції у секторі Газа, – ЗМІ. ЗС Ізраїлю готуються до операції “Залізні мечі”. Усі стрілецькі комплекси Ізраїлю, де зберігається зброя цивільного населення країни, відкрили сховища, щоб люди могли забрати її та забезпечити власну безпеку, – пишуть ЗМІ.

Літаки ВПС Ізраїлю завдали ударів по 17 військових об’єктах та 4 командних пунктах ХАМАС у Секторі Газа. У відповідь на вибух вежі в центрі Газа ХАМАС завдають ракетних ударів 150 ракет по Тель-Авіву.

  До вечора армія оборони Ізраїлю повідомила, що до всіх захоплених бойовиками населених пунктів увійшли ізраїльські військові. Нині там точаться бої. ЦАХАЛ відновив контроль над військовою базою Реїм на півдні Ізраїлю, де розташована дивізія Газа, – кореспондент Times of Israel.

Реакція міжнародної спільноти

  Іран підтримує терористичну операцію «Повінь Аль-Акса» в Ізраїлі, заявив радник верховного лідера Ірану Алі Хаменеї генерал Рахім Сафаві.

  Рашистка Марія Захарова висловила занепокоєння ізраїльсько-палестинським конфліктом. «Нинішню масштабну ескалацію обстановки розцінюємо як черговий вкрай небезпечний прояв замкнутого кола насильства, що є прямим наслідком хронічного невиконання відповідних резолюцій ООН та її Ради Безпеки та фактичного блокування Заходом роботи близькосхідного «квартету» міжнародних посередників у складі ЄС та ЄС.

  Саудівська Аравія та Катар звинуватили Ізраїль у ескалації конфлікту. Раніше ХАМАС підтримали Сирія та Іран. Також на офіційній ФБ сторінці президента Сирії (дуже близький «партнер» Росії) опубліковано пост на підтримку ХАМАСу. Єгипетські посередники нібито поінформували Ізраїль, що у разі будь-якого вторгнення у сектор Газа “Хезболла” приєднається до боротьби.

  У різних країнах арабського світу розпочалися масштабні акції на підтримку дій ХАМАС проти Ізраїлю. Мешканці турецьког Стамбула вийшли на мітинг перед мечеттю Фатіх на підтримку ХАМАСу. Масовий марш пройшов у столиці Ємену, акцію провели і в сирійському Алеппо, а в іракському Багдаді пройшов автопробіг із прапорами Палестини та Хезболли.

  «Якщо мусульманські країни, які є сусідами з Ізраїлем, дадуть нам право проходу, ми підкоримо Єрусалим», – заявив Талібан про підтримку ХАМАС.

  Рашисти в соцмережах тріумфують і активно підтримують вбивства мирних громадян палестинськими терористами. Русня зробила масовану атаку на інстаграми Галкіна та Пугачової.

  Рашистські “Z-військори” навіть не приховують радості від того, що відбувається в Ізраїлі. Вони кажуть, що Росії на руку дії колег-терористів: сподіваються, що світ відверне увагу від допомоги Україні.

 “Те, що ви бачите в Ізраїлі сьогодні, безпосередньо пов’язане з тим, що ви бачите в Україні щодня”. Про це заявила політичний аналітик Джессіка Берлін. Додавши, що протягом останнього десятиліття Росія неухильно зміцнювала зв’язки із підтримуваним Іраном ХАМАС.

Реакція українських політиків

  Жахливі повідомлення з Ізраїлю. Мої співчуття всім, чиї рідні та близькі загинули від терористичної атаки. Віримо, що порядок буде відновлено й терористи будуть знищені, — заявив президент України Володимир Зеленський.

  Напад на Ізраїль є наслідком того, що Росія руйнує глобальну безпеку – в Офісі президента також відреагували на події в Ізраїлі. «Все, що Росія робить в Україні, – це руйнація глобальної безпеки, глобальних правил, глобальних угод. Як наслідок, світ занурюється в хаос, а терористичні спільноти починають вести дедалі зухваліше, агресивніше і навіть оголошувати війни цілим країнам», – зазначив заступник голови ВП Подоляк.

Деякі попередні висновки про те, що відбувається в Ізраїлі

1. Дрони і саморобні ракети тепер спокійно і швидко перевантажують можливості ППО. І немає жодної країни в світі, яка була б надійно захищена.

2. Медійна складова війни – одна з найважливіших. Те що роблять бойовики ХАМАС і як вони стрімлять, знімають відео і постять – це направлено на залякування мешканців Ізраїлю та їхніх союзників.

3. Не можна розслаблятись, допоки твій ворог живий. Жодні танки, ракети та технології не гарантують спокою. Лише повне знищення ворога.

4. Світ вступає в нову еру. Можете забути про ВВП, мінімальну заробітну плату та план антикорупційних реформ. Війна, танки, солдати. Ось що  буде важливим у найближчі роки.

5. Є висока ймовірність, що вторгнення з сектора Газа — лише маневр, що відволікає, і куди потужніше вторгнення піде з півночі, силами «Хезболли», вважає український блогер-аналітик і старший лейтенант сухопутних військ Армії оборони Ізраїлю Ігаль Левін.

6. Нетаньягу не забезпечив оборону Ізраїлю. Він підігравав  росіянам, які є союзниками ХАМАС, казав, що не можна давати зброю Україні, бо вона потрапить до Ірану. Тепер ізраїльські танки у руках палестинських терористів. Їм допомагають Іран і … росія.

НАГАДУЄМО: