Керівник Офісу президента Андрій Єрмак продовжує просувати ідею участі у Мінських переговорах групи «представників територій окремих районів Донецької та Луганської областей»

Оновлений склад української делегації на засіданні ТКГ щодо мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях демонструє прагнення України зробити більш ефективною роботу в Мінському процесі.

Про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак під час зустрічі з послами країн «Великої сімки» (G7) і ЄС, передає пресслужба ОП.

За його словами, на наступній зустрічі ТКГ у форматі відеоконференції Україна представить групу представників територій окремих районів Донецької та Луганської областей, зокрема, серед українських громадян – внутрішньо переміщених осіб, які можуть представляти Донецьку та Луганську області.

«Ми готові узгоджувати, як це передбачено Мінським пакетом домовленостей, з громадянами України, які не мають відношення до незаконних збройних угруповань, які не вбивали наших воїнів, які не мають відношення до невизнаних утворень. На нашу думку, саме такі люди можуть бути представниками Донбасу», – сказав Єрмак.

Поява за «столом переговорів» будь-якої групи «представників територій окремих районів Донецької та Луганської областей» відразу виводить Росію зі складу «сторона конфлікту» в групу «сторонні спостерігачі», і дасть підставу Російській Федерації стверджувати, що «наукраінє триває громадянська війна» та вимагати негайного скасування санкцій, накладених на РФ за окупацію українських територій.

В Офісі президента також підкреслили, що Україна розраховує на підтримку країн G7, ЄС і всього цивілізованого світу для подальшого активного просування в Мінському процесі.