Катери Mark VI, отримані від США, направлять в Азовське море

Для посилення обороноздатності України в Азовське море відправлять американські катери типу Mark VI. Україна першою у світі отримає ці катери від Сполучених Штатів Америки.

Про це розповів командувач Військово-морських сил України Олексій Неїжпапа в інтерв’ю виданню “Думская”.

 

За словами Неїжпапи, цього року український флот поповниться 16 катерами типу Mark VI. Частину цих катерів відправлять в Азовське море.

“Штати їх планували тільки для себе і, крім як Україні, їх ще нікому навіть не пропонували – це сталося тому, що ми розробили стратегію і поставили цілі – як поетапно розвивати ВМС України”, – наголосив він.

Як зазначив командувач ВМС, на катери Mark VI можна встановити зброю та обладнання для різних цілей.

“Азовське море – це не калюжа Російської Федерації. Якщо вони думають, що вони будуть себе вести, як звикли – у них не вийде. Уже в цьому році ми збільшимо кількість одиниць в Азовському морі. Ми повинні отримати з США найсучасніші катери типу Mark VI – всього 16 одиниць. Природно, частина з них обов’язково буде в Азовському морі. З ракетними комплексами на борту”, – розповів командувач Військово-морських сил України.

 

“Катери Mark VI – це універсальна платформа, на ній можна встановити зброю та обладнання за кількома напрямками, починаючи від функції патрулювання і закінчуючи висадкою диверсійних сил біля берега противника, обладнання для пошуку та знищення мін, ракетні комплекси малої дальності для знищення противника. Mark VI володіють своєю інформаційною системою – всі катери цього типу знаходяться в одному інформаційному просторі і передають дані онлайн. Катери можуть виконувати функції патрулювання і закінчуючи висадкою диверсійних сил біля берега противника, обладнання для пошуку та знищення мін, ракетні комплекси малої дальності для знищення противника. Тепер найголовніше ними правильно скористатися…”, – додав Неїжпапа.