Кабмін зменшив кількість документів, які слід подати для набуття статусу учасника бойових дій

  Кабінет Міністрів спростив процедуру набуття статусу учасника бойових дій (УБД) шляхом зменшення кількісті документів, які вимагають подати для набуття статусу УБД. Було внесено зміни до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Про це повідомив представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук.

  “Спрощено порядок надання статусу учасника бойових дій за рахунок зменшення кількості документів, що подаються на розгляд відповідної комісії з питань визначення статусу учасника бойових дій”, – написав Мельничук. Зараз необхідно надати лише довідку про безпосередню участь особи у захисті України, яка є підставою для надання статусу учасника бойових дій.

  Якщо відповідних документів немає, то особи, які отримали травми (поранення, контузії, каліцтва) мають надати заяви двох свідків, що можуть це підтвердити, та відповідні медичні документи.

   “Крок для спрощення зроблено, але цього все одно недостатньо. Треба повністю автоматизувати отримання статусу УБД, щоб максимально спростити його отримання”, – написав у Телеграм нардеп Олексій Гончаренко.

НАГАДУЄМО:

Реабілітація та протезування інвалідів війни економічно невигідне – вирішили харківські депутати