Кабмін затвердив дешеві кредити на купівлю житла ветеранам АТО і переселенцям : названі цифри.

Кабінет міністрів на засіданні 27 листопада прийняв рішення про пільгові кредити на придбання житла внутрішньо переміщеним особам і учасникам бойових дій.

Про це повідомляє Міністерство регіонального розвитку.

Відзначається, що на цю програму виділяти 200 мільйонів гривен.

Згідно з цим, придбати житло на пільгових умовах. Говориться про довгостроковий державний кредит під 3% річних до 20 років. Більше того, при мінімальному власному внеску до 6% від вартості житла.

Як говорилося вище, на цю програму уряд направить 200 млн грн, з яких, 100 млн грн призначені для кредитування учасників АТО/ОСС, а інші 100 млн грн – для кредитування внутрішньо переміщених осіб.

У Міністерстві розвитку громад, а також територій пояснили, що об’єктом кредитування може бути квартира у багатоквартирному будинку або ж одноквартирний житловий будинок (як новобудови так і вторинний ринок). Проте за умови, якщо житло в експлуатацію прийняте не більше 25 або реконструйовано не більше 15 років тому.

Також відзначається, що вибирати житлові об’єкти одержувачі кредиту можуть самостійно. Свій внесок розміром не менше 6% позичальник повинен сплатити в день укладення кредитного договору.

Позначається, що комісією схвалюється перелік осіб, які отримають кредит наступного року. Склад комісії затверджує Минрегион.

На сьогодні прописка в Україні є обов’язковою. Для того, щоб зареєструвати місце проживання, доросла людина може звернутися в органи місцевого самоврядування, Центр надання адміністративних послуг або ж виконавчі органи сільської місцевості.