Кабінет міністрів України схвалив постанову про електронні паспорти

Кабінет Міністрів схвалив постанову “Про реалізацію експериментального проєкту щодо застосування паспорта громадянина України у формі картки в електронному вигляді та паспорта громадянина України для виїзду за кордон в електронному вигляді”.

Про це  повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації України.

“Уряд схвалив постанову про електронні паспорти у застосунку “Дія”. Відтепер паспорти у смартфоні офіційно є цифровими аналогами паперових документів”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що паспорт у смартфоні дозволить не носити з собою ID-картки та витяги з неї.

“В умовах карантину це стає особливо актуальним, адже е-паспорти можна буде використовувати для посвідчення особи, якщо вас зупинить поліція. А також на пошті, під час отримання посилок, листів та під час придбання алкоголю, тютюну для підтвердження досягнення повноліття”, – зазначається в повідомленні.

По завершенні карантину ви також зможете активно користуватися е-паспортами:

– під час поїздок залізничним або повітряним транспортом

– під час медичного обслуговування та банківських операцій

– під час отримання адміністративних послуг

Повідомляється, що Україна – перша у світі держава, де можливо користуватися цифровим паспортом і водночас не пред’являти паперового чи пластикового аналогу.

“Цифрові паспорти вже зовсім скоро будуть доступними для всіх українців, а поки їх тестують понад 17 тис. громадян. Електронні версії ID-картки та закордонного біометричного паспорта будуть доступні у мобільному застосунку Дія”, – йдеться в повідомленні.

Населення України намагаються переконати що цифровий паспорт – більш надійний, ніж паперовий та не менш надійний, ніж пластиковий, а з будь-якого смартфону, де встановлено Дію, можна перевірити паспорт.

Враховуючи недосконалість чинного законодавства, можливість стежити за пересуванням громадян за допомогою того ж смартфона, лишається тільки сподіватися на те, що це позитивне нововведення не буде використано проти громадян України в майбутньому.

 

За матеріалами Міністерства та Комітету цифрової трансформації  України