Юнаків віком 18-19 років рекомендовано призивати лише за бажанням

Юнаків віком 18-19 років рекомендовано призивати лише за бажанням. Про це на брифінгу у пресцентрі АрміяInform заявив начальник управління призову та комплектування – заступник начальника Головного управління персоналу Генерального штабу ЗСУ полковник Валерій Дендебера.

— З 18 до 27 років — призовний вік. Міністр оборони вже казав, що у нас торік 6 тисяч громадян віком 18-19 років виявили бажання стати до лав Збройних Сил та інших військових формувань. Але ми були «урізані» нормою Указу, де регламентувалось, що призовний вік — з 20 до 27 років. Загалом ми надали такі самі конституційні права зазначеній категорії громадян, суворо дотримуючись норм Закону в частині стосовно їхніх прав бути призваним на строкову військову службу, — підкреслив офіцер.

Він зазначив, що в частині щодо рекомендаційного характеру рішення ухвалюють відповідні призовні комісії.

— Якщо юнак, наприклад, не вступає до вишу минулого року, то треба дати йому шанс цього року. Відповідні роз’яснення ми дали у військові комісаріати — зазначену категорією представляти на засіданні призовних комісій. Коли юнак надав документ, що зареєструвався повторно пройти ЗНО, то який сенс його тепер призивати? Якщо він готувався, треба дати йому змогу вступити, — додав Валерій Дендебера.

Нагадаємо, що листом Міністра оборони від 04.02.2020 рекомендовано головам обласних держадміністрацій призивати юнаків віком від 18-19 років лише за бажанням, за умови надання ними письмової заяви на ім’я голів призовних комісій. Основні рішення ухвалюють голови місцевих комісаріатів. Якщо місцевий комісаріат ухвалив рішення про придатність до служби в армії особи 18-19 років без її згоди, вона має право апелювати до призовної комісії вищого рівня, тобто до обласної. У разі незадоволення потреб в обласній комісії особа може захищати свої права в суді. Громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, призивають обов’язково.

 

 

За матеріалами АрміяInform