Іспанія схвалила закупівлю перших 348 бронемашин VCR з колісною базою 8×8

17 червня 2020 року відповідно до прес-релізу від GDELS (General Dynamics European Land Systems), Державний секретар Міністерства оборони Іспанії Анхель Оліварес провів зустріч, яка відбулася в GDELS -Санта Bárbara Sistemas в місті Алькала-де-Гуайдара (Севілья) для технологічних програм колісного бойового автомобіля (VCR) 8×8. Така зустріч включала динамічну демонстрацію, де показали прогрес та досягнутий потенціал. Про це повідомляє armyrecognition.

На заході були зібрані вищі представники Міністерства оборони Іспанії, Генерального управління з питань озброєння та матеріалів (DGAM), Іспанської армії та компаній, що складають партнерство, яке керує цими технологічними програмами, Santa Barbara Sistemas, Indra Sistemas and Sapa Placencia.

Присутні відмітили позитивну оцінку прогресу порядку денного та досягнень, досягнутих у його розробці.

Делегація з перших вуст ознайомилась зі ступенем прогресу демонстраційних зразків та відвідала складальну мережу п’яти прототипів VCR 8×8, яка встановлена в одній із майстерень заводу та повну виробничу потужність відповідно до заходів профілактики, пов’язаних із Ковід-19.

Потім, на цьому етапі, вони побачили динамічну демонстрацію колісного бойового автомобіля 8х8 на тестовій доріжці та особисто перевірили зрілість конструкцій та їх припуск для мобільності та продуктивність на дисплеї. Перші два зразки повинні провести випробувальні стрільби на початку липня.

 

Держсекретар Іспанії з питань оборони нещодавно повторив, що контракт на придбання серійних VCR 8×8 348, як очікується, буде підписаний у серпні 2020 року.

Генерал-начальник штабу іспанської армії генерал Франсіско Хав’єр Варела Салас; Генеральний директор, адмірал Сантьяго Рамон Гонсалес Гомес та заступник директора, генеральний директор Франциско Хав’єр Абаджо Меріно, Генеральної дирекції, взяли участь у заході. Керуючий директор GDELS-SBS; Хуан Ескрінья, генеральний директор транспорту та оборони Індра, Ігнасіо Матай; та генеральний директор Сапи Ібон Аперрібай, також брав участь.

Indra Sistemas, Santa Barbara Sistemas, Sapa Placencia та Escribano Mechanical & Engineering створить компанію, яка буде відповідати за виконання програми VCR 8×8, після того, як Міністерство оборони підпише зобов’язання, що дозволяє створити вказану компанію. Ця новостворена компанія буде займатися постачанням 348 одиниць колісних бойовихо автомобілів 8х8, а також технічним обслуговуванням та підтримкою протягом життєвого циклу та міжнародної комерціалізації. Ці транспортні засоби будуть доставлені протягом приблизно семи років з моменту підписання Програми.

Завданням чотирьох компаній за допомогою цього Партнерства є задоволення всіх оперативних цілей та задоволення всіх потреб армії Іспанії та Міністерства оборони, в той час як програма VCR 8×8 стає рушійною силою в національній промисловості. У цьому напрямку розробка цієї програми тягне за собою амбітний національний промисловий план, який сприяє підтримці проектування в Іспанії та заохочує високу участь національної промисловості у відсотках не менше 70%.

Програма матиме особливий вплив в Астурії, Севільї, Гіпускоа та Мадриді, де очікується створення 650 прямих робочих місць та ще 1000 непрямих.

Програма додатково генеруватиме промислову власність для національної промисловості та сприятиме збереженню національного суверенітету над продуктом, який є важливою спроможністю національної оборони.