У Києві відбувся фінал спортивних змагань серед ветеранів та військовослужбовців «Ігри ветеранів», започаткованих Міністерством у справах ветеранів України:
«Це зараз перший такий спортивний захід, адже раніше ми готували ветеранів до міжнародних змагань, а от свого заходу такого саме не мали. Тому цього року ми запровадили «Ігри ветеранів» саме як український захід і сподіваємося, що з часом ми його зробимо на міжнародному рівні для того, щоб до нас все ж таки уже приїжджали інші ветерани», — наголошує заступниця Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Руслана Величко-Трифонюк.
Учасники змагалися у дисциплінах «Кросфіт» та «Кіберспорт». Загалом до проєкту долучилися 190 ветеранів із різних куточків України:
«Я безмежно рада, що ми можемо робити такі масштабні змагання такого рівня. Ветерани розгружають свій мозок, вони кайфують, я це бачу», — власниця мережі CrossFit Banda Тетяна Гращенко.
У категорії «Кросфіт» учасники виконували адаптовані вправи з елементами важкої атлетики, кардіо та вправ із власною вагою. Для Євгена Федосєєнка це не перші змагання. Ветеран увійшов до складу національної збірної України, і брав участь у міжнародних змаганнях для ветеранів “Strong Spirit’s Games”, а також цієї весни він здобув шість медалей на змаганнях Повітряних Сил США у Лас-Вегасі, три з яких були золотими.
«З тих пір, якщо до цього спорт це було особисте прагнення якнайшвидше стати на ноги, то зараз це вже обов’язок. То цей обов’язок — це приклад для інших хлопців, які повертаються з району бойових дій з опущеними руками і згаслими очима», — ділиться ветеран.
Ярина Аліманова здобула першість в одній із категорій дисципліни “Кросфіт”.
«Це не перше моє змагання, я почала займатись кросфітом, коли була на службі в ДШБ 81 бригаді. Це, здається, мої четверті змагання. Ну, але же в якості ветерана війни. Це дуже таке нове для нас. На сьогоднішній день. Я вважаю, що треба продовжувати», — говорить військовослужбовиця.
«Ігри ветеранів» проводяться в межах проєкту Міністерства «Розвиток спорту для ветеранів» і спрямовані на створення безбар’єрного простору в Україні до 2026 року.
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».