Єврокомісія вимагає пояснень від угорського уряду Орбана

   Єврокомісія вимагає від угорського уряду Орбана пояснень – яким чином 11 військовополонених бійців ЗСУ опинилися на території Угорщини і що вони там зараз роблять? Про це у коментарі Delfi повідомив провідний прес-секретар Єврокомісії з закордонних справ та безпекової політики Петер Стано.

  Бажання Єврокомісія отримати від уорського керівництва пояснень з’явились після відповідної заяви МЗС України, що Угорщина утримує українських військовополонених, яких вивезла з Росії, і не допускає до них українських дипломатів.

  Стано прокоментував заяву МЗС України про те, що Будапешт утримує 11 військовополонених, не даючи можливості українським дипломатам поспілкуватися з ними.

  “Росія повинна дотримуватися своїх зобов’язань з міжнародного гуманітарного права і забезпечити гуманне поводження з військовополоненими за будь-яких обставин відповідно до “Женевських конвенцій” і не наражати їх життя на небезпеки. Що стосується Угорщини, то її влада має пояснити деталі та свою участь у звільненні українських громадян, які утримуються Росією як військовополонені, а також комунікацію Угорщини з цього питання з українською владою”, – сказав Стано.

НАГАДУЄМО:

Російський олігарх Абрамович не бачить різниці між агресором та жертвою агресії