ЄС планує вкладати кошти у відновлення України

  На міжнародній Конференції з питань відновлення України (URC 2023) у Лондоні у середу президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський Союз збирається покрити 45% усіх потреб України у фінансуванні до 2027 року.

  “До 2027 року дефіцит в українській податковій системі становитиме близько €60 млрд. Потреби у швидкому відновленні становитимуть близько €50 млрд. Це означає, що дефіцит загалом становитиме €110 млрд до 2027-го. Тому вчора я запропонувала членам ЄС покрити 45 % цього дефіциту”, – сказала фон дер Ляєн.

  Вчора, 20 червня 2023 року Єврокомісія запропонувала створити новий фонд для України в межах бюджету Євросоюзу. “Він забезпечить постійну фінансову підтримку до 2027 року. Фінансування Фонду здійснюватиметься трьома способами: за рахунок грантів з бюджету ЄС; із кредитами, залученими на ринках капіталу; і, зрештою, з допомогою доходів від знерухомлених російських активів. Ми вийдемо з пропозицією щодо цих активів до літньої перерви”, – повідомила фон дер Ляєн.

  З її слів, ЄС працюватиме з Україною над “планом інвестицій та реформ” для реалізації ідеї фонду. “Цей план також міг би стати якорем для всіх міжнародних донорів, включаючи приватний сектор. Це допоможе нам координувати свої дії та максимізувати наш вплив. Саме це ми маємо на увазі, коли кажемо, що ми з Україною стільки, скільки буде потрібно”, – підкреслила президентка Європейської комісії.

НАГАДУЄМО:

Україна очікує, що Угорщина офіційно прокоментує ситуацію з нашими військовополоненими