Підключення Японії до грандіозного американського проекту з запуску багатьох сотень низькоорбітальних супутників для потенційного перехоплення китайських і російських ракет швидко набирає темпи. Сьогодні в Токіо зацікавленість в програмі офіційно висловив японський міністр оборони Таро Коно.
Він заявив про це на зустрічі з командувачем Космічними силами США генералом Джоном Реймондом, якого приймають на дуже високому рівні. Сьогодні з ним провів особисту бесіду в своїй токійській резиденції в тому числі і прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе – хоча той з лютого через епідемію досі ще жодного разу не приймав іноземних гостей.
Проект Constellation, «Сузір’я», передбачає, як повідомляється, в цілому запуск понад тисячу невеликих і недорогих супутників різних типів, які з низьких орбіт від 300 до 1000 км повинні з небувалою досі точністю і швидкістю фіксувати і відслідковувати пуски і траекторії нових і особливо небезпечних ракет потенційних супротивників. У тому числі гіперзвукових, від яких поки начебто немає порятунку. Втім, у японців з американцями немає і повної впевненості, що така зброя вже реально розгорнуто в Китаї і РФ.
Читайте також:
В ООН схвильовані через смертну кару в ДНР
Про деталі японського участі в проекті поки не повідомляється. Але мова йде про фінансування і надання технологій. Японці запевняють, що сильно просунулися в розробці саме малих супутників, а також в сфері інфрачервоних сенсорів стеження.
Армада з багатьох сотень таких апаратів, до речі, повинна стати гарантією захисту від все більш досконалих кілер-супутників. Наявні у КНР і РФ можливості, сподіваються у Вашингтоні і Токіо, не дозволять завдати шкоди всій угрупованню настільки неймовірних розмірів. Перші три десятка супутників проекту Constellation припускають запустити десь в 2022 році.
Нагадаємо: