Як носити маски

“Всесвітня організація охорони здоров’я” рекомендує одягати маски людям, які мають симптоми захворювання. Здоровим людям не потрібно цього робити, тому що маска не захищає від потрапляння вірусу. Вона не прилягає щільно до обличчя, завжди є шпаринки, через які може потрапити вірус.

Крім того, людина, яка носить маску, набагато частіше торкається свого обличчя, щоб час від часу маску поправити. Це збільшує шанси інфікування.

Якщо думати сподіватись на маску, як на бар’єр, що захистить від слини співрозмовника, то вона спрацювати може. Та не варто забувати, що вірус може потрапити до організму і через слизову оболонку очей. Від цього маска вас точно не захистить.

Але, навіть, при наявності маски є проблема: більшість просто не вміє їх правильно носити.

“Подивіться, як у нас носять маски. Їх носять, потім пхають в кишеню, потім знов одягають. Якщо ми хочемо використовувати її правильно, то маска має бути одноразова.

Перед тим як її вдягнути, ми маємо помити руки.

Крім того, в масці ходити незручно. Люди, які не звикли носити маски підсвідомо їх опускають, щоб дихати через ніс. Тоді вона взагалі неефективна, а навпаки – може нашкодити, бо на ній осідають бактерії”, – додає директорка Центру громадського здоров’я.

Мар’яна Служинська наголошує, що головне – це дотримуватися дистанції: “Є чітко розроблені рекомендації, як себе убезпечити. Коли ми дотримуємося дистанції більше ніж 1 метр, миємо руки, тоді у нас є більше шансів не захворіти”.