Гуцул перемогла на виборах у Гагаузії – у Кишиніві погодилися

  Апеляційна палата міста Комрат (столиця АТО Гагаузія у складі Молдови) офіційно затвердила перемогу на виборах голови автономного територіального об’єднання (АТО Гагаузія) кандидата від опозиційної прорашистської партії “Шор” Євгенії Гуцул. Раніше президент Молдови Майя Санду заявила, що вибори в Гагаузії відбулися з численними порушеннями.

  Після затвердження результатів виборів має відбутися засідання Народних зборів Гагаузії для ухвалення присяги та вступу на посаду нового голови адміністрації АТО.  Обраний голова Гагаузії офіційно розпочне виконувати свої обов’язки через 30 днів після оголошення підсумкових результатів з боку ЦВК.

Довідка:
  Гагаузія – автономне територіальне утворення (АТО) на півдні республіки Молдова. Воно утворено з населених пунктів, де понад 50 % мешканців складають гагаузі, а також з тих, де більшість жителів за результатами референдуму добровільно погодились увійти до автономії.

  У Гагаузькій АТО з населенням близько 120 тис. людей говорять гагаузькою мовою, що відноситься до огузскої групі тюркських мов. Глава Гагаузії входить до складу уряду Молдови. Деякі райони АТО Гагаузія межують із Одеською областю.

  Гагаузи отримали право на автономію у 1994 році за активної підтримки Туреччини. Більшість населення АТО Гагаузія сповідує православ’я. Гагаузи є важливою ланкою у відносинах між Туреччиною та Молдовою, які вийшли на рівень стратегічного партнерства, пише Анадолу.

НАГАДУЄМО:

У Бєлгородській Народній Республіці тривають бої між республіканськими повстанцями і рашистами