Грузія відреагувала на призначення Саакашвілі, в Україні

Міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані, 08 травня, повідомив, що Грузія відкликала свого посла з Києва для консультацій. Причина – призначення Михайла Саакашвілі головою Виконавчого комітету реформ України.

“Це поширена практика в дипломатичних відносинах, яка вказує на виникнення певних проблем у двосторонніх відносинах, тому для визначення майбутніх кроків необхідна консультація з послом”, — наводять ЗМІ слова Залкаліані.

Міністр зазначив, що мова про розрив дипломатичних відносин або перегляд стратегічного партнерства двох країн не йде.

На думку президента України Володимира Зеленського реакція Грузії на призначення екс-президента Грузії, екс-голови Одеської облдержадміністрації Міхеїла Саакашвілі на посаду голови Виконавчого комітету реформ України – помилкова.

Коментуючи заяву грузинської сторони про відкликання посла з України для консультацій через призначення Саакашвілі, Зеленський заявив:

«Я можу сказати, що у нас з Грузією, з грузинським народом прекрасні відносини. Ми, незважаючи ні на що, не будемо ні на які консультації відкликати нашого посла в Україну, тому що відносини між нашими країнами довше будь-якого керівництва будь-якої країни… Мені здається, що це помилка грузинської сторони. Мені здається, що після консультацій всі сторони зрозуміють, що у кожної», – зауважив Зеленський.

Він підкреслив, що призначення Саакашвілі – «це наше рішення, наша внутрішня політика».

«Пан Саакашвілі є громадянином України, у нього український паспорт, і я є президентом України, який призначив його головою Виконкому ради реформ при президентові України», – заявив Зеленський.