Головні причини швидкого поширення коронавірусу – недотримання соціальної дистанції у транспорті і нехтування захисними масками

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов наголосив, що з таким поширенням COVID-19, як останніми днями, вже необхідно готувати лікарні не лише «другої», а й «третьої» хвилі. Про це він заявив на нараді під головуванням президента Володимира Зеленського, інформує прес-служба Офісу глави держави. Через стрімке збільшення кількості хворих на COVID-19 президент зібрав на традиційну селекторну нараду не лише урядовців та представників правоохоронних органів, а й очільників обласних державних адміністрацій і міських голів.

Основна причина такого стану справ, за словами міністра охорони здоров’я, – нехтування правилами карантину. Зокрема, понаднормове перевезення людей у громадському транспорті, нехтування засобами індивідуального захисту, недотримання соціальної дистанції. Міністр наголосив, що Одещина є яскравим прикладом того, що легковажне ставлення до правил призводить до стрімкого поширення коронавірусу.

Президент Зеленський заявив, що зібрав не лише урядовців, а й представників регіонів, щоб скоординувати зусилля і пояснили людям, які загрози сьогодні несе нехтування правилами карантину. «В Одесі запрацювали клуби, зірки давали концерти, відкрили всі пляжі. Пішла чутка, що на відкритому повітрі ніхто не захворіє. Однак це неправда. Через усе це ситуація сильно погіршилася. Якщо раніше Одеса мала один з найкращих показників щодо поширення коронавірусної інфекції, то сьогодні кількість захворілих на добу значно вища. Ми впевнені, що таке може статися в усіх регіонах, де немає комунікації з людьми. Я зібрав тут не лише уряд, а й усі регіони, щоб ми чітко координувалися й пояснювали людям, які загрози сьогодні несе нехтування правилами карантину. Бо, зрештою, для всіх нас має бути важливим одне – здоров’я та життя українців», – зазначив президент.

В Україні станом  на 9 годину 28 червня зафіксовано 42 982 хворих на COVID-19 . За останню добу виявили 917 інфікованих – трохи менше, ніж добою раніше.

Внаслідок хвороби загалом померли 1 129 людей, з них 19 – за останню добу.