Голова МСЕК у Харкові відмовила ветерану в наданні другої групи інвалідності та порадила ампутувати ногу

Ветеран Дмитро Олійник, пише «Суспільне-Новини», який брав участь в обороні Харкова й отримав поранення ноги, добивається, щоб йому надали другу групу інвалідності. Військовий прийшов до МСЕК, щоб йому переглянули групу, але голова комісії Лариса Бунічева відмовила йому у грубій формі.

– 10 жовтня в мене була призначена комісія, на яку я з’явився, – каже Олійник. – Зайшов до кабінету, зняв одяг, показав наслідки поранення та 15 операцій. Її враження було таке: «Візуально у вас нога є, то у вас третя група». Коли мені рятували ногу, то пропонували її ампутувати, і я міг би бігати на біопротезі. Вона сказала: «Потрібно було це зробити, тоді б була друга група».

Голова МСЕК заперечує, що порадила ветерану ампутувати ногу для отримання другої групи інвалідності:

– Послухайте, ми можемо таке сказати? На основі чого? Ми маємо право сказати таке хворому такими словами? Ні. Ми можемо тільки прочитати пункт закону. Ось його і зачитали.

Харківська МСЕК надіслала документи до Києва, де для ветерана Олійника мають визначити групу інвалідності. За її словами, документи відправили, бо комісія вирішила отримати консультацію.

Джерело:

https://suspilne.media/597117-radila-amputuvati-nogu-comu-golova-msek-u-harkovi-vidmovila-veteranu-u-nadanni-drugoi-grupi-invalidnosti/