Голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер повернув на посаду одіозного директора Департаменту екології Андрія Тимчука.

В 2014 р. Тимчук очолював департамент промисловості Дніпропетровської ОДА, головою якої був Ігор Коломойський. А влітку 2015 р., за часів губернаторства Ігоря Райніна, повернувся до Харкова і очолив Департамент екології ХОДА.


Цей департамент був ліквідований Юлією Світличною влітку цього року через численні скарги харків’ян.


Люди були незадоволені безвідповідальним ставленням чиновників від екології до покладених на них обов’язків. Наслідком їхнього недбальства стали хронічні хвороби людей, масова загибель риби в річках й багато інших проблем, спричинених забрудненням довкілля.
Питання виникають і щодо доброчесності Тимчука.

Перебуваючи на державній службі та маючи досить скромну зарплату, Тимчук, згідно з декларацією за 2018 р., володіє не лише коштовними годинниками, квартирою, будинком, будівлею в Криму, але й тримає готівкою майже 25 млн. грн. маючи при цьому незадеклароване майно.

Дружина Тимчука, Айна Тимчук – керівник апарату Дніпропетровської облдержадміністрації. В 2010-14 рр. вона була заступником Харківського міського голови Кернеса і керувала справами виконавчого комітету міської ради. ЗМІ пов’язують її з оточенням олігарха Ігоря Коломойського.
Ще в 2017 р. журналісти проекту bihus.info опублікували матеріал, присвячений родині Тимчуків: https://bihus.info/zastupnica-gubernatora-dnipropetrovsini-…
Зазначалося, що дружина Тимчука – заступниця голови Дніпропетровської ОДА Айна Тимчук, приховувала майно на матері, але після її смерті була змушена його успадкувати і внести у свою декларацію. Проте у 2016 році вона знову переписала його на дітей.
Її чоловік Андрій Тимчук, який очолює департамент екології та природних ресурсів Харківської ОДА, також приховує майно і бізнес на матері та бабусі.
Так, у 2014 році Айна Тимчук отримала у спадок від померлої матері квартиру площею 31 кв. м у Києві і на 70 «квадратів» у Дніпрі, дві земельні ділянки і 173-метровий будинок у селі Олександрівка Дніпропетровської області. Також у паперовій декларації чиновниці за 2014 рік з’явився автомобіль Mercedes-Benz GL 550 2007 року випуску із позначкою про спадщину.
У вересні 2016 року Айна Тимчук подарувала дніпровську нерухомість своїй старшій доньці Любові Гордієнко, а київську квартиру – молодшій, 19-річній Надії Риженко.
Також, згідно з декларацією про суттєві зміни, у березні 2017 року вона продала Mercedes-Benz всього за 300 тисяч гривень, хоча реальні ціни на такі авто становлять близько 600.
Окрім багатого спадку, Айна Тимчук отримує коштовні подарунки. У 2011 році їй подарували 172-метровий будинок у Харкові, а в 2013-му – адміністративну будівлю з баром у місті Алушті, у провулку Ревкомівському 3-а. За цією адресою знаходиться готель «Історія», проте жодного доходу від передачі нерухомості в оренду у своїх деклараціях Тимчук ніколи не вказувала.
За інформацією із Реєстру речових прав на нерухоме майно, у лютому 2017 року заступниця губернатора подарувала харківський будинок своєму чоловіку Андрію Тимчуку, який працює директором департаменту екології та природних ресурсів Харківської ОДА. Але, всупереч правил, декларацію про суттєві зміни у майновому стані в 10-денний термін він так і не подав.

До приходу на державну службу Андрій Тимчук займався бізнесом і володів частками ПП «Експрес-2001» і ТОВ «Промекологія і метал». У 2012-2013 роках Андрій Олександрович вийшов зі складу їх засновників, а замість нього зайшла його бабуся Катерина Петрова.
Окрім цього, у 2016-му 86-річна жінка стала співзасновницею будівельної фірми «Грін-Глейд». Згідно реєстру МВС, на Катерину Петрову записаний автомобіль Porsche Panamera 2013 року випуску. А мати чиновника Любов Тимчук у 2015 році придбала будинок площею 352 кв. м у селищі Металівка Харківської області.

У жовтні 2012 року старша донька Айни Тимчук отримала у подарунок 47-метрову квартиру в центрі Києва, по вулиці Олеся Гончара, 25. Із автомобільного транспорту вона володіє Infiniti FX50 2009 і Mercedes-Benz GLE 350D 2016 років випуску. Її молодша сестра у свою чергу є власницею Porsche Cayenne 2013 року. Окрім цього, у соцмережах останньої можна побачити багато фотографій із відпочинку в Європі.
На державній службі Айна Тимчук безперервно працює із 1997 року. У своїй декларації за 2016 рік вона також вказала автомобіль Toyota Land Cruiser 2013 року випуску, чотири швейцарських годинники, 80 тисяч доларів і близько 24 мільйонів гривень готівкою.

З моменту публікації цього матеріалу Тимчуки оформили розлучення і не декларують майно один одного. Але в деклараціях вони продовжують зносини – 02.02.2018 Айна Тимчук зробила Андрію Тимчуку подарунок: будівлю 478,1 м2 в Алушті, АР Крим, вартістю 3,55 млн. грн.
Цікаво, що мільйонери Тимчуки не декларують автомобілів.

Андрій Тимчук – «цінний» кадр, котрий на практиці знає, як конвертувати екологію у гроші, і він вже висловив бажання бути в команді Олексія Кучера.
Відновивши його на посаді, новий губернатор не словом, а ділом окреслює пріоритети.

автор статті: Антон Сосницький