Генштаб ЗСУ інформує про події на фронті – часопис війни, 540 доба

   Триває 540 доба війни. Речник Генерального штабу Збройних Сил України Андрій Ковальов повідомив, що ЗСУ  продовжують ведення наступальної операції на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках. Протягом минулої доби відбулось 20 бойових зіткнень.
  Куп’янський напрямок. Ситуація на Куп‘янському напрямку ускладнилась. Бойові дії зараз відрізняються надзвичайною інтенсивністю, повідомив командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський. «Противник штурмовими загонами, що комплектуються переважно в’язнями, щоденно намагається прорвати оборону наших військ, маючи на меті блокування, а згодом і захоплення Куп‘янська», – додав генерал. Тривають бойові дії біля Синьківки.
  Бригада спеціального призначення “Азов” відновилася та розпочала виконання бойових завдань у районі Серебрянського лісництва.
  Бахмутський напрямок. Тривають бої в Кліщіївці та біля Андріївки. Ворог не перестає вводити резерви для утримання південного фасу Бахмута.
  Авдіївський відтинок — ЗСУ тримають оборону, тривають бої.
  Бердянський напряок. Сили Оборони звільнили селище Урожайне. Ворог намагався знову підійти до Урожайного, але успіху не мав. В той же час рашисти прискорили створення інженерно-фортифікаційних споруд (ІФС) за Старомлинівкою. Не виключено прибуття нових підрозділів підтримки, або інженерних підрозділів.
  Запорізький напрямок — тривають важкі і кровопролитні битви біля Дорожнянки, довкола і в самому Роботиному, а також на захід від Вербового. Ситуація на цій ділянці фронту максимально складна і не стійка. Посадки і хати переходять по кілька разів із рук в руки. Не тільки ЗСУ вводять резерви, а й ворог.
  Україна задіяла у контрнаступі свої найпотужніші підрозділи, пише Forbes. Повідомляється, що за останні кілька днів 82-а десантно-штурмова бригада чисельністю 2000 осіб, укомплектована бойовими машинами “Мардер” і “Страйкер” і танками “Челленджер-2”, вступила в бойові дії в районі Роботино. При цьому наголошується, що 82-а та 46-а бригада були одними з останніх великих підрозділів, які український генеральний штаб тримав у резерві.
  Президент України Володимир Зеленський підписав закони про продовження дії військового стану та загальної мобілізації на 90 діб, тобто до 15 листопада 2023 року.
 

НАГАДУЄМО:

Генштаб ЗСУ інформує про події на фронті – часопис війни, 539 доба