Гарі Потер допоміг швидко і змістовно пояснити іноземцям суть українсько-російської війни

  “Вчора намагався знайти найбільш зрозумілу для іноземців метафору, яка б описувала нашу (українсько-російську – ред.) війну. І, здається, знайшов: це – «Гарі Потер»!


  Я не тільки про те, що ми зараз на стороні добра і світла, а наші вороги максимально чітко підходять під опис хрестоматійного, абсолютного зла, причому досить примітивного… Я скоріше про інше.


  Якщо ви пригадуєте, у книгах Джоан Роулінг чітко підкреслено, що Волдеморт сам створив собі головного ворога, який його врешті-решт і прибив. У Волдеморта був вибір, і він його зробив, напавши на Потера, коли той був ще малюком. Після цього він старанно і послідовно “діставав” Потера протягом 325 серій, пробачте – семи книг.

 

  І у кожній наступній книзі потроху “відгрібав” аж до самого фіналу. І на завершення Волдеморт вирішив провести “Спеціальну (військову) операцію” на предмет “дегаріпотеризації” всього магічного суспільства, унаслідок чого загинув від передозування “авада-кедаври” в організмі.


 За весь цей час сам Гарі Потер пройшов трансформацію від «Та, я не в курсі хто це такий», до «Я тебе прикінчу, навіть якщо сам загину!»

 

  Володимир Путін так само старанно і наполегливо діставав українців протягом всього свого правління, кожного разу перетворюючи ще якусь частину українців на ворогів Росії.

 

  І якщо у дев‘яностих роках минулого століття українці у тотальній більшості щиро вважали росіян братами і навіть думки не мали про те, щоб їх ненавидіти, то після Помаранчової революції, де Путін відкрито підтримав Януковича, значна – але все ще не критична – частина населення почала задумуватись.

 

  Їхня кількість різко збільшилась після кривавої зими 2014-го, а ще більше – після окупації Криму та початку війни на Донбасі. Але і тоді ще не можна було сказати, що більшість українців ненавидять росіян і розуміють, що Росія – їхній смертельний ворог. А після перших ракет 24 лютого – можна! Всі соцопитування говорять одне й те саме.


   З чергової спроби Волдеморт Володимортович все ж таки остаточно дістав українську націю. І дістав настільки, що тотальна більшість українців чітко зрозуміла, що, як у тому пророцтві – «Хтось один загине від руки іншого, бо разом їм жити не судилося». Або вони, або ми! Третього варіанту не існує.


   І тепер, вперше за всю історію України, це розуміє не просто частина українців, а більшість українців. І це надовго. Сподіваюсь, що назавжди.

 

  Ми стали найбільшим ворогом росіян. Вони стали нашими найбільшими ворогами. Вони розпочали війну, а переможемо у ній ми.


  І вони зробили це свідомо. І відповідальність нестимуть разом. Тому що те, що колись було незрозумілим, нам дуже добре прояснили рашистські ракети, події в Бучі та Маріуполі. Ми все зрозуміли. І Ми ніколи не забудемо. Ми – це десятки мільйонів дуже злих українських громадян.


  Між Гарі Потером і Волдемортом – і Джоан Роулінг акцентує на цьому увагу, – було багато спільного. Тільки один виглядав страшним і непереможним, а інший – маленьким і безпорадним. Але кожен зробив свій вибір: один розпочав війну, а іншій її виграв.
Не без втрат. Не без жертв. Не без зрад і руйнувань.


  Так само переможемо і Ми. Бо після Бучі планета стала занадто маленькою для нас двох…”


Юрій Гудименко, боєць ЗСУ (до 24.02.2022 лідер “Демократичної Сокири”)


З повною версією можна познайомитись перейшовши за посиланням:  https://www.facebook.com/hudymenko/posts/pfbid02rKyETAp7SMUtCjtjEP6S586FRHwyQX8tnaK1VSzJmhAgY19phkwE9dTVqzHekMzol