Країни G20 прийняли спільну декларацію за підсумками саміту

 У тексті спільної декларації країн G20 ніяк не засуджуються дії Росії, яка розв’язала кровопролитну війну проти України, натомість зазначається, що “війна принесла страждання людям“.

 Члени G20 обмежилися закликом дотримуватися Статуту ООН та принципів міжнародного права, а також поважати територіальну цілісність та суверенітет інших країн. Зазначається у тексті й те, що мирне врегулювання конфліктів, дипломатія та діалог мають вирішальне значення.

  Крім цього, “Велика двадцятка” закликала до повного виконання зернової угоди для забезпечення постачання продовольства та добрив з України та Росії і виступила проти застосування ядерної зброї… та “за мир у всьому світі”.

  “У частині щодо агресії росії проти України «Групі двадцяти» немає чим пишатися”, — заявив речник МЗС Олег Ніколенко у «Фейсбук», коментуючи текст підсумкової декларації саміту G20. У МЗС України розкритикувавши декларацією G20 запропонувало більш чесний варіант. У ньому слова “війна в Україні” замінили на слова “війна проти України”. Це наближає до реальності.

  Також у тексті МЗС названо ворога, який убиває і катує нас щодня і проти якого піднялася вся країна. Там пропонують писати не “українська криза”, а “вторгнення рф в Україну”.

  І найголовніше зауваження: “всі країни мають діяти так, щоб дотримуватися принципів ООН” потрібно змінити на “росія має діяти так, щоб дотримуватися принципів ООН”.

  Також до складу G20 офіційно ухвалили “Африканський Союз”. Він складається з 54 міжнародно визнаних держав та представляє інтереси 1,3 млрд осіб “чорного континенту”. До цього єдиною регіональною організацією у складі G20 був “Євросоюз”.

  Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді на першій сесії саміту G20 використав табличку країни з написом “Бхарат” замість Індії. Так Індія називається мовою хінді. Раніше ЗМІ писали про намір керівництва країни змінити міжнародну назву держави, оскільки Індія асоціюється з англійською мовою британських колонізаторів, які правили країною до 1947 року.

НАГАДУЄМО:

В ООН почали виправдовуватися після чуток про пропозицію генсека до РФ щодо зернової угоди