Французький розвідувальний корабель A-759 Dupuy de Lome (“Дюп’ї де Лом”) 06 вересня 2020 року ввійшов у Чорне море зайшов французький розвідувальний корабель A-759 Dupuy de Lome (“Дюп’ї де Лом”).
Після проходження протоки Босфор судно попрямувало до центру Чорного моря.
Про подію повідомило видання “Думская”. Видання додає, що “Дюп’ї де Лом” здійснює переважно розвідувальні місії.
У 2020 році це вже 14-ий візит кораблів НАТО до Чорного моря.
Вперше судно пройшло Босфор в 2006 році і у підсумку опинилося в порту Одеси, який екіпаж використав для відпочинку. Корабель заходив у Чорне море в 2010 році, а в 2014 з’являлвся тут аж 7 разів. У 2015-му та 2019 роках французи проводили радіотехнічну розвідку.
“Дюп’ї де Лом” (A759)– це корабель французької розвідки. На його борту практично немає серйозного озброєння. Він спеціально розроблений для морської розвідки, відповідно до проєкту MINREM (Moyen Interarmées Naval de recherche ElectroMagnétique).
Встановлені комплекси обладнання дозволяють виявляти, перехоплювати та проводити технічний аналіз випромінювань з різноманітних джерел у діапазоні частот від 300 МГц до 90 ГГц.
Крім того, встановлене обладнання дозволяє прослуховувати сучасні системи зв’язку, включно із супутниковими, перехоплювати найсучасніші види передач, включно з повідомленнями електронної пошти та розмов по мобільному телефону.
Деякі ЗМІ РФії бездоказово заявили про те, що «військове судно «Dupuy de Lome» завдало удару російським зенітним комплексам С-400», розташованим на території окупованого рашистами Кримського півострова. Вони заявили, що корабель за допомогою потужної радіотехнічної техніки, розміщеної на його борту, створював перешкоди для російських радарів.
Росіяни переконані, що подібна атака була б неможливою, якби французи не знали частот, на яких працюють російські РЛС. Вони вважають, що дані про ці частоти з’явилися в результаті регулярних польотів розвідувальних літальних апаратів, які часто підлітають до півострова.
Корабель увійшов до складу ВМС Франції в червні 2006 року.
Свою назву “Дюпюї де Лом” отримав на честь видатного французького інженера-кораблебудівника кінця XIX століття, що спроектував чимало передових для свого часу броненосних кораблів – броненосців і крейсерів. Потім в його честь було названо кілька крейсерів французького флоту кінця XIX і ХХ століть.
Екіпаж корабля складає 8 офіцерів, 16 старшин, 6 квартал-майстрів та 78 інженерів.
Корабель має водотоннажність 3100 тон, при повному навантаженні 3600 тон.
Довжина корабля 101,75 метра, ширина – 15,85 метра, осадка – 4,9 метра. Швидкість ходу 16 вузлів. Дальність плавання 6300 км.
Команда корабля перебуває у високій ступені готовності – в рік вони взмозі працювати 350 днів, з яких 240 у морі. Високий ступінь боєготовності забезпечується двома екіпажами, які одночасно перебувають на борту замінюючи одне одного.