Форум у Львові: нові підходи до адаптації та підтримки ветеранів – Новини ветеранів зі всієї України

Форум у Львові: нові підходи до адаптації та підтримки ветеранів

Поділитися:

26-28 листопада у Львові пройшов Міжнародний Форум «Ветерани – шлях додому», який обʼєднав понад 400 учасників:

«Цей форум власне є продовженням вже певної нашої роботи довготривалої, спочатку вона була така непублічна, коли ми вивчали глибинно на місцях. Для себе сформували власне бачення, що таке відновлення ветерана, за останні п’ять місяців ми почали проводити в громадах ці заходи для того, щоб ідентифікувати, що власне відбувається на місцях», — коментує представниця співорганізаторів заходу, керівниця ГО «Україна 2.0», Юлія Коваленко.

У форумі взяла участь очільниця Міністерства у справах ветеранів України Наталія Калмикова, яка підкреслила важливість комплексного підходу до соціальної, психологічної та економічної адаптації ветеранів, враховуючи зміни в суспільстві, які відбулися протягом останніх років:

«Є закон про соціальний правовий захист ветерана, але є дуже багато того, що потребує нового: світ змінюється, сучасний світ він інший, ніж був в 93-му році, коли було прийнято той законопроєкт. Тому власне міністерством розроблено стратегію ветеранської політики до 30-го року, яка зараз завершує свої погодження, буде найближчим часом затверджена, і в якій ми працюємо, виходячи з того, що кажуть самі ветерани про існуючі і майбутні потреби», — підкреслює Наталія Калмикова.

Юрій Аксьонов — офіцер-психолог, учасник бойових дій, ветеран, який спільно з громадською організацією «Спілка ветеранів АТО» реалізовує проєкт «Безконфліктна комунікація з ветеранами, а також членами їх родин». На форум приїздив поділитися напрацюваннями та розвинути перспективи до подальшого масштабування проєкту:

«Те, що для звичайної людини здається нормальним, для людини з бойовим досвідом може являти собою тригер. Тож наше завдання було навчити, як уникати цих тригерів і як призводити до раціонального спілкування, а не емоційного. До цього в нагоді став метод валідації, який був дуже класно описаний в праці Майкла Соренсона «Почути та зрозуміти». Я переробив цю книжку, і разом з ще з одним лектором ми презентували цей метод валідації як засіб, як інструмент для того, щоб уникати конфліктів у спілкуванні», — коментує Юрій Аксьонов. 

Захід поставив за мету не лише окреслити ключові напрями розвитку ветеранської політики, а й створити платформу для сталого діалогу між усіма зацікавленими сторонами:

«Зараз це дуже важливе питання — забезпечення саме інформаційної складової для того, щоб ми поширювали більше інформації про те, що держава може запропонувати ветерану і щоб він мав відкриту можливість звернутись за такою допомогою. За результатами цього форуму ми сформуємо резолюцію, в якій ми викладемо саме такі перспективні і самі актуальні потреби, які ми вважаємо, нам як задачі потрібно виконати в 25-му році», — розповів співорганізатор заходу, народний депутат України, голова міжфракційного депутатського об’єднання «Реабілітаційні сили України» Тарас Тарасенко.

Форум «Ветерани – ШЛЯХ Додому» має потенціал стати важливим кроком у вирішенні ветеранських питань. Проте лише реальна співпраця органів влади, громадських організацій і міжнародних партнерів забезпечить практичний результат з впровадження системних змін у ветеранській політиці.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».