Фінансова підтримка ветеранів-підприємців

На Вінниччині благодійний фонд «Подільська громада» надасть фінансову підтримку ветеранам АТО на розвиток власних справ на загальну суму близько 400 тисяч гривень. Завдяки цим коштам ветерани зможуть розширити або почати свій бізнес з нуля.

– Ми неймовірно щасливі мати змогу підтримати наших воїнів, – розповіла директорка фонду «Подільська громада» Олена Данілова. – Закордонний партнер фонду, котрий вже не перший рік допомагає українській армії, висловив готовність фінансово спонсорувати ветеранські ініціативи. І от ми відібрали чотири проєкти, які й отримають кошти. Вчора підписали першу угоду з ветераном-підприємцем Сергієм Бондаренком і його дружиною Марією, засновниками бренду «Медобар. Мед щасливих бджіл». Попереду ще три угоди з ініціаторами ідеї «Трощі» – кімнати психологічного розвантаження, вигадниками вінницьких пончиків і атовцем, який займається дитячим дозвіллям. Ці підприємства наразі в процесі реєстрації. Сподіваюсь, найближчим часом ми повністю перерахуємо кошти, і вони почнуть працювати.

Також очільниця фонду повідомила про ініціативу вищезгаданих підприємств спрямовувати частину власних коштів на допомогу іншим ветеранам АТО у відкритті власної справи.

– Усі згадані підприємці готові щомісяця акумулювати певний відсоток від свого прибутку у спецфонд. Коли назбирається якась сума, знову організуємо конкурс з бізнес-планів для ветеранів. Намагатимемось шукати й інші шляхи фінансування, але основою будуть саме ці підприємці, яких підтримаємо нині, – зазначила Олена Данілова.

Ветеран АТО Сергій Бондаренко став першим, хто отримав грантову підтримку від фонду. За його словами, усі кошти спрямує на розширення і розвиток власної справи.

– Дуже вдячні «Подільській громаді» за таку можливість. Для початківця добре мати знання щодо ведення бізнесу, а ще краще, коли до тих знань додається змога придбати необхідне устаткування для оптимізації роботи і розширення виробництва від власної мініпасіки до повноцінного підприємства. У своєму бізнес-плані я вказав, що саме потрібно для успішної реалізації проєкту, тож відповідно і витрачатиму кошти, згідно з розрахунками, – зазначив ветеран.