Фахівці із супроводу ветеранів: чи готові вони до подолання викликів мирного життя після війни?

Фахівці із супроводу ветеранів: чи готові вони до подолання викликів мирного життя після війни?

В Україні запускають програму з навчання фахівців супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Прийом заяв на участь у відборі було анонсовано 22 липня під час VII Міжнародного ветеранського форуму.

Фахівець із супроводу — особа, яка зустрічає ветеранів після повернення з військової служби в цивільне життя. Забезпечує їм інформаційний супровід та підтримку, консультує щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, надає юридичну допомогу:

«Це цілий процес, на сьогодні ми відкриваємо ці заявки, які мінімум два тижні будуть опрацьовуватися, після чого комісії в територіальних громадах будуть збиратися, щоб організувати відбір для цих кандидатів. За результатами позитивних співбесід людей буде працевлаштовано в територіальних громадах на базі комунальних установ або комунальних закладів, де фактично наші фахівці зможуть вже розпочинати свою роботу», — розповіла під час форуму Альона Скорзова — в.о. директора Департаменту забезпечення переходу від військової служби до цивільного життя Мінветеранів.

11 сторінок заперечень щодо неузгодженостей, які зараз існують в проєкті спрямував на ім’я прем’єр-міністра народний депутат, голова міжфракційного депутатського обʼєднання «Реабілітаційні сили України» Тарас Тарасенко для того, щоб всі міністерства, Кабмін і в тому числі Міністерство ветеранів усунули їх.

Перша неузгодженість, як зазначає Тарас Тарасенко, є про те, що за вказаний Мінветом термін неможливо навчити до кінця року 300 людей. Навчання мають проходити хоча б пів року, або ж тримісячні курси одні, потім перерва, практична робота, потім інше.

Другий аспект – сам процес відбору, зокрема тестування, які можуть обмежувати коло учасників.

Третім важливим аспектом є відхід від принципа, який був в проєкті «Помічник ветерана» — рівний рівному. Найбільш мотивованим людьми, які допомагають ветеранам, є зараз самі військовослужбовці, які тільки демобілізуються, і на жаль, матері, дружини загиблих побратимів, які відчувають біль і готові допомагати.

«Я вважаю, що ми повинні сформувати стандарт послуги, щоб він існував в нашій державі, але сам концепт, що ці люди в 10 000 осіб повинні бути працевлаштовані в закладах, які не визначені в цій постанові, він є недопрацьованим. Тому я очікую відповіді від Прем’єр-міністра про те, яким чином Міністерство і всі міністерства доопрацюють цей проект», — резюмував народний депутат.

Матеріал створено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках реалізації проєкту «Новини ветеранів: релокація та розвиток».

Поділитися: