Енергоносії в обмін на свободу, демократію і недоторканість кордонів, – голова МЗС Угорщини отримав гарантії від росії

    Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто повідомив, що на Генеральній асамблеї ООН, і цього разу теж, він мав розмову зі своїм російським колегою – сергієм лавровим. Після надання лавровим усних гарантій від імені рфії щодо енергопостачання, Петер Сійярто одразу озвучив заяву про готовність росії до “мирних переговорів”, пише угорське видання Index.

  Він заявив, що лавров запевнив його, буцімто “росія готова до мирних переговорів”. “Очевидно, багато деталей вимагають уточнення. Я щиро сподіваюся, що колись складуться обставини, які дадуть зрозуміти і Україні, і росії, що вони мають якнайшвидше шукати рішення за столом переговорів”, – заявив міністр закордонних справ Угорщини.

  При цьому Сійярто зазначив, що лавров пообіцяв йому гарантувати енергопостачання Угорщини, тому постачання природного газу, нафти та ядерного палива триватиме, що Угорщина отримала згоду “Газпрому” на пільговий режим оплати основних обсягів палива. І що російський колега запевнив його, що його країна виконуватиме свої контрактні зобов’язання.

  “Ми можемо бути спокійними щодо постачання енергоносіїв до Угорщини. Як для постачання сирої нафти, так і для природного газу, контрактні обсяги безперервно доставлятимуться в контрактний час, і те саме буде зроблено з ядерним паливом”, – сказав він. “Було б добре, якби інші західні політики зробили те саме, тоді, можливо, було б більше надії на те, що в Україні нарешті настане мир…” – заявив Сійярто.

НАГАДУЄМО:

У війні, яку розв’язала росія, відсутня можливість зберігати нейтралітет, – Володимир Зеленський