Ексвисокопосадовців Служби зовнішньої розвідки України викрили на корупції

25 лютого детективи Національного бюро та процесуального керівництва САП повідомили про підозру трьом особам у вчиненні злочину, в результаті якого інтересам держави завдано 2,2 млн грн збитків.

Як інформує прес-служба НАБУ, йдеться про:

– ексзаступника голови Служби зовнішньої розвідки України (далі — СЗРУ), якому інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України;

– експосадовця СЗРУ, якому інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України;

– в.о. директора державного підприємства, якому інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 209, ч. 4 ст. 358 КК України.

Слідство встановило, що підозрювані у період з серпня по грудень 2014 року, зловживаючи своїм службовим становищем, організували державну закупівлю, в результаті якої СЗРУ уклала з одним із державних підприємств договір і з постачання обладнання,  яке те фактично не могло поставити. Всупереч нормативним документам за ще не отримане обладнання СЗРУ внесла повну передплату. Натомість, обладнання за умовами закупівлі не поставили. Отримані кошти керівник держпідприємства легалізував, перерахувавши їх компаніям із ознаками фіктивності.

В результаті таких дій інтересам держави в особі СЗРУ завдано 2,2 млн грн збитків, що встановлено економічною експертизою.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Отже – залишається чекати вирок суду.

 

За матеріалами Leopolis.news