Двое високопосадовців Харківській регіональній філії АТ Укрзалізниця розкрадали залізничні рейки

 Співробітники Служби безпеки України розкрили корупційну схему в Харківській регіональній філії АТ «Укрзалізниця», яка загрожувала логістичним шляхам ЗСУ та поставкам військової техніки. Викрито двох посадовців, які у дуже великих розмірах розкрадали залізничні рейки, що призначалися для екстреного відновлення зруйнованих колій у прифронтових районах області,  повідомили  в СБУ.

  За результатами розслідування встановлено, що організація цієї схеми пов’язана з керівником одного зі структурних підрозділів регіональної філії державного підприємства та його заступником. Відомо, що протягом травня 2022 року вони використовували старі рейки, які вичерпали свій ресурс, для ремонту залізничних колій, що пошкоджені внаслідок російських обстрілів. Ці старі комплектуючі отримували шляхом “списання” їх як металобрухт, при цьому не виконуючи жодних інженерних робіт. Замість цього, нові рейки з державного резерву використовувалися для виконання “індивідуальних” комерційних замовлень, які не оформлювалися офіційно, а оплата за них здійснювалась готівкою.

  Для приховування злочину зловмисники навіть видаляли маркування з нових комплектуючих, щоб унеможливити їх ідентифікацію. В результаті цих дій посадовці отримали 1,2 млн гривень від комерсантів. Організатори цієї схеми вносили недостовірні відомості до звітної та фінансово-господарської документації для реалізації цього злочину  Їхні дії могли призвести до порушення логістичних шляхів Сил оборони на східному фронті та перешкодити постачання військової техніки Збройних Сил України, зазначили у спецслужбі. На підставі зібраних доказів обом фігурантам було повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України.

НАГАДУЄМО:

На росії розпродують майно єдиного виробника РСЗВ Град та Смерч