ДТЕК опублікував графіки відключень світла: де подивитися та як розібратися з таблицями

Енергокомпанія ДТЕК оприлюднила актуальні графіки відключення електроенергії. Вони діють в Одеській, Дніпропетровській та Донецькій областях, а також у Києві та на Київщині. Тривалість гарантованих вимкнень залежить від регіону. Дізнатися графік відключення світла можна на сайті ДТЕК, а якщо він не працює – у чат-боті або телефоном.

У регіонах, які обслуговує ДТЕК, правила відключень світла майже однакові, але їхня тривалість сильно різниться. OBOZ.UA розібрався де побачити свій графік, як його правильно прочитати та що робити, якщо не відкривається сайт енергокомпанії.

Насамперед слід розуміти, що в кожному графіку відключень ДТЕК є часові проміжки. За ними можна визначити, коли чекати припинення електропостачання. Загалом існує три типи позначок:

  • час, коли точно є світло позначають білі клітинки в таблиці;
  • коли точно немає світла – темно-сірі клітинки;
  • години, коли відключення можливі – світло-сірі клітинки.

Одеса та Одеська область: який графік відключення світла

В Одесі розподілення електроенергії відбувається за принципом 3 – 3 – 3 години. Тобто гарантоване відключення – три години, можливе – ще три години, світло точно є – знову три години. Так, гарантовані відключення становлять від 7 до 9 години на добу залежно від дня тижня. Максимальний час відключення (із залученням світло-сірих відрізків графіка) – 17 годин на добу.

Графік для Одеси та області публікується на сайті ДТЕК на окремій сторінці. Щоб дізнатися про свій розклад, потрібно ввести населений пункт та адресу. Альтернативні способи дізнатися про відключення на Одещині:

  • чат-бот “ДТЕК Одеські електромережі” в Telegram ;
  • кол-центр: за номерами телефонів 0 800 409 090, (048) 705 90 90, (068) 750 90 90, (095) 750 90 90, (073) 750 90 90.

Дніпро та Дніпропетровська область: де дивитись графік відключень електроенергії

У Дніпрі та області графік включає лише гарантовані відключення світла, без ймовірних. Загальна кількість годин без світла на добу – від 4 до 8 годин.

рафік для Дніпра та області публікується на сайті ДТЕК у спеціальному розділі. У текстову форму потрібно ввести населений пункт та адресу. Альтернативні способи дізнатися про відключення на Дніпропетровщині:

  • чат-бот “ДТЕК Дніпровські електромережі” в Telegram;
  • кол-центр: за телефонами 0 800 301 497, (056) 790 99 00, (066) 790 99 00, (067) 790 99 00, (063) 790 99 00.

Як дізнатися графік відключення в Донецькій області

На Донеччині в графік внесені лише гарантовані відключення електроенергії та періоди, коли світло точно має бути. Проте тривалість відключень більша, ніж на Дніпропетровщині – до 12 години на добу.

Розклад відключень світла за адресою можна дізнатися на сайті ДТЕК для Донецької області. Також про графік можна запитати:

  • у чат-боті “ДТЕК Донецькі електромережі” у Telegram ;
  • у кол-центрі : за телефонами 0 800 500 473, (096) 450 0 473, (099) 450 0 473, (063) 450 0 473.

Графік відключень для Києва та області: обмеження найжорсткіші

У Києві та на Київщині діє найжорсткіший варіант графіка. У столиці кожне гарантоване відключення триває до 4 годин поспіль, а гарантована наявність електрики – по 2 години. У результаті максимальний час відключення кожної групи – 18 годин. Гарантовані відключення – від 9 до 12 години залежно від дня тижня.

На Київщині все залежить від населеного пункту. У деяких – відключення такі самі, як у Києві. В інших – можливі м’якіші варіанти. Наприклад, у Яготині гарантовані відключення тривають по 2 години, сумарно до 6 годин на добу.

Дізнатися про свою групу та час відключень можна на кількох ресурсах, причому для Києва та Київської області контакти різняться. Так:

У киян також є можливість отримувати повідомлення про час відключення в застосунку “Київ Цифровий“. Для цього потрібно зареєструвати свою адресу в системі.

Які бувають графіки відключень світла та як їх розрізнити

Планові або стабілізаційні відключення, вони ж погодинні графіки (ГПВ) – прогнозовані відключення світла, що відбуваються за заздалегідь складеним розкладом. Саме їх можна переглянути на сайті, наприклад, ДТЖК. Зазвичай споживачів у певних населених пунктах ділять на групи та кожній групі відключають електрику на певний термін.

Аварійні відключення, вони ж екстрені (ГАВ) – перелік ліній електропередач, які підпадають під негайне відключення при отриманні відповідного розпорядження оператора. У разі застосування графіки стабілізаційних відключень перестають діяти.