До Мінвету завітала Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України

  В Міністерстві у справах ветеранів України відбулося засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України для підготовки та комплексного врегулювання питань надання соціальних гарантій ветеранам війни, Захисникам і Захисницям України та членам їхніх сімей, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, інформує пресслужба Мінвету.

  Парламентську ТСК представляли її головуючий – народний депутат України Анатолій Остапенко та його колеги від різних депутатських фракцій, Мінветеранів – Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна та керівники і фахівці профільних департаментів міністерства.

  Під час засідання Юлія Лапутіна поінформувала присутніх про напрямки нової державної ветеранської політики, яка наразі реалізується Мінветеранів. Основну увагу Міністр акцентувала на системі переходу від військової служби до цивільного життя, в основі якої лежить принцип людиноцентричності.

  Експериментальний проєкт із впровадження в Україні інституту помічника ветерана – один із ключових проєктів Мінветеранів в цьому напрямку. “Пілот” наразі реалізується у 10 регіонах, а наступного року буде масштабований по всій країні. Близко 15 тисяч помічників за принципом “рівний з рівним” надаватимуть ветеранам війни, членам їхніх сімей та демобілізованим Воїнам сервісну підтримку з переходу до цивільного життя.

  Забезпечення житлом Захисників та їхніх родин – також у пріориті. Мінветеранів цьогоріч вже розподілило 5,5 мільярдів гривень субвенції на виплату грошової компенсації для придбання житла за чотирма бюджетними програмами, які передбачені на 2023 рік. Відтак, компенсацію за житло цьогоріч отримають майже 2500 осіб від загальної потреби у 5000 станом на поточний рік, а понад 1700 осіб вже отримали кошти на свої особисті рахунки.

  Окрему увагу у Мінветі приділяють проєктам щодо психологічної реабілітації ветеранів та ветеранок. Також серед пріоритетів – розширення видів та спрощення доступу до адміністративних послуг для ветеранів, їх цифровізація. Зокрема, Мінветеранів плідно співпрацює з мережею ЦНАПів щодо відкриття “єдиних вікон” для надання ветеранських послуг Захисникам та членам їхніх родин.

  Не менш важливою є підтримка ветеранського підприємництва – через низку проєктів Українського Ветеранського Фонду Мінветеранів. Зокрема, мікрофінансування бізнесу, грантові програми для ветеранів-підприємців та громадських організацій, які працюють для ветеранів, роботу “Гарячої лінії кризової підтримки” (0 800 33 20 29), де надають першомоментну допомогу для ветеранів, їхніх родин та всіх українців у складних ситуаціях.

  Також найближчим часом буде представлено громадськості проєкт Національного військового меморіального кладовища. Наразі проєктні роботи по створенню Меморіалу знаходяться на фінальній стадії – державній експертизі.

  “Потребуємо синергії роботи міністерств і відомств, нашими міжнародними партнерами та громадськістю, аби зробити все, щоб гідно зустріти наших Захисників і Захисниць з війни, допомогти їм повернутися до мирного життя у своїх громадах”, – наголосила Юлія Лапутіна.

НАГАДУЄМО: