До Генпрокуратури передали унікальні докази злочинів терористів на Донбасі

Журналісти “Укрінформу” повідомляють, що правозахисний рух “Truth Hounds” задокументував понад сотню воєнних злочинів, скоєних на території окупованого Донбасу.

 

Всі вони були вчинені у 2014–2020 роках. Наразі зібрані матеріали перевіряє Офіс генпрокурора з метою розпочати розслідування кожного з них.

 

Матеріали унікальні ще й тим, що правозахисники особисто відвідали місця злочинів уздовж лінії зіткнення з боку підконтрольної уряду України території, а також спілкувалися з безпосередніми свідками подій і потерпілими.

 

Читайте також:

 

Не мовчи! «Центр розвитку ветеранів» розпочав серію тренінгів з психологічної підтримки побратимів

 

“Ми опитали 100 свідків порушень норм ведення збройних конфліктів і провели класифікацію воєнних злочинів: свідчення були проаналізовані з використанням статуту Міжнародного кримінального суду (МКС), Елементів злочину МКС, Кримінального кодексу України та відповідних норм права та оформлені у відповідні подання до органів прокуратури” – цитує правозахисників “Укрінформ”.

 

Злочини проти цивільних, на думку ГО вчинялись як бойовиками, так і окремими бійцями з українського боку. Проте українська сторона, на відміну від терористів, планує дослідити всі випадки потенційного порушення закону, хто б їх не вчиняв.

 

Нагадаємо:

 

СБУ знайшла величезний схрон зі зброєю (ФОТО)