«Діди воювали»: на Харківщині відповідальним за національно-патріотичне виховання призначили чиновника, який не приховує своїх «скрєпних» поглядів

Два роки тому позував з червоним прапором з серпом та молотом, а вже сьогодні вчиш «родіну любіть» цілу область – це не нонсенс, а наша реальність. На жаль…

Цього разу «гарними» новинами порадувала найближча до зони ООС Харківська область, де питання національно-патріотичного виховання мають неабияку вагу. Так, 28 квітня голова Харківської ОДА Олексій Кучер своїм розпорядженням ввів до персонального складу координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Харківській ОДА нових членів, серед яких – його заступник Євгеній Грицьков. Цим же розпорядженням Грицькова призначено головою ради.

 

Нагадаємо, Кабмін погодив кандидатуру Євгенія Грицькова на посаду заступника голови ХОДА 15 січня. Але, якщо це призначення пройшло непоміченим громадськістю, то у випадку з національно-патріотичним вихованням особа Грицькова викликала бурхливу негативну реакцію активної проукраїнської спільноти.

Справа в тому, що Грицьков разом з одіозним нардепом ВР минулого скликання Михайлом Добкіним та однодумцями у травні 2018 року, з нагоди Дня Перемоги, відвідували Берлін. Візит цей був зроблений, за словами самого Добкіна, «за покликом серця». Фото та відео, зняті в столиці Німеччині, політик виклав у своєму Фейсбуці.

І все б нічого, але на одному з фото під час покладання квітів до Пам’ятнику Невідомому Солдату делегація, у складі якої є і Євгеній Грицьков, позує з червоним радянським прапором з серпом та молотом, а в коментарях до фото сам Добкін хизується своїм фото з забороненою в Україні «георгіївською стрічкою» на піджаку.

До слова, ще у 2015-му році законом про декомунізацію радянська символіка в Україні була заборонена.

Побачити голову координаційної ради з національно-патріотичного виховання можна також і на відео, яке зняте Добкіним біля Бундестагу.

 

Реагуючи на призначення, Харківська обласна громадська організація «Спілка ветеранів АТО» опублікувала на своїй сторінці в Фейсбук заяву, в якій ветерани закликають голову Харківської ОДА до понеділка звільнити Грицькова.

«Ми, Спілка ветеранів АТО, Фрайкор, Правий сектор вважаємо, що ця людина не може бути головою координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при Харківській ОДА, і вимагаємо негайно зняти його з цієї посади та, координуючись з патріотичними організаціями, призначити людину, чия репутація не заплямована зв’язками з регіоналами та симпатіями до комуністичного режиму, яка в координації з громадськістю зможе розробити реальну стратегію розвитку національно-патріотичного виховання в області», – йдеться в повідомленні.

У іншому випадку, активісти обіцяють Олексію Кучеру зібратися на акції непокори.

 

Олена Шаріпова